Epidemia koronawirusa w Polsce
Unsplash.com RUSLAN BOGDANOV
Monika Majko - 9 Maja 2020

Główne ognisko epidemii w Polsce. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 w Polsce wciąż pochłania kolejne ofiary, a ministerstwo zdrowia codziennie aktualizuje dane dotyczące nowych przypadków zakażeń na terenie naszego kraju oraz liczby zgonów spowodowanych rozwinięciem się choroby COVID-19. W jednym rejonie Polski sytuacja znacznie się pogorszyła.

Epidemia koronawirusa paraliżuje cały świat. Choć aktualnie najwięcej zakażonych wirusem SARS-CoV-2 odnotowano na terenie Stanów Zjednoczonych, liczba chorych stale rośnie również w Polsce. W kraju pojawił się jeden region, w którym sytuacja jest szczególnie niepokojąca.

Obrazek skutecznym psychotestemWyjątkowo skuteczny psychotest. Spójrz na obrazek i odpowiedz na proste pytanie, cała prawda wyjdzie na jawCzytaj dalej

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 w Polsce

Ministerstwo zdrowia w ostatnim raporcie przekazało wiadomości o kolejnych 187 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce oraz 20 zgonach wywołanych przez COVID-19. Łącznie w Polsce odnotowano już 15 366 zarażonych osób, w tym śmierć poniosło 776 pacjentów, a liczby te stale wzrastają.

- Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (108), dolnośląskiego (23), mazowieckiego (22), łódzkiego (14), opolskiego (7), małopolskiego (5), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) - przekazało ministerstwo zdrowia.

Epidemia koronawirusa wciąż zbiera nowe ofiary, na terenie Polski pojawiło się nowe ognisko zakażeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KobietaKobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Następnego dnia jej męża spotkała największa tragediaCzytaj dalej

Do tej pory najwięcej chorych znajdowało się na terenie województwa mazowieckiego, gdzie aktualnie liczba zakażonych wynosi 2731 osób. Jednak sytuacja w ciągu ostatnich dni znacząco się zmieniła. Aktualnie sytuacja najgorzej wygląda w województwie śląskim, tam odnotowano już łącznie 3242 zakażeń, czyli ponad 500 więcej, niż na terenie zdecydowanie większego powierzchniowo województwa mazowieckiego. Na trzecim miejscu pod względem liczby zakażeń jest województwo dolnośląskie, gdzie laboratoria do tej pory potwierdziły 1870 przypadków zachorowań.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja ministerstwa, w przyszłym tygodniu zniosą ważny zakaz? Jest jeden warunek

2. Poszukiwania zakończone, ciało znaleziono w rzece. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Na całym świecie łączna liczba zakażonych osób zbliża się do 4 milionów przypadków. Śmierć w wyniku zarażenia SARS-CoV-2 poniosło niemal 275 tysięcy pacjentów. Na terenie Stanów Zjednoczonych znajduje się ponad 1,2 miliona zarażonych osób, w Europie najwięcej przypadków potwierdzono w Hiszpanii oraz we Włoszech.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, kochały go miliony na całym świecie
  3. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Miał zaledwie 46 lat
  4. Syn zakopał sparaliżowaną matkę, wrócił do domu i poszedł spać. 3 dni później otworzył drzwi i zaniemówił
  5. Po latach na jaw wyszło, jakim tatą był Zbigniew Wodecki. Ciężko powstrzymać łzy
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News