Epidemia w Polsce postępuje w ekspresowym tempie. Najnowsze dane pokazują smutną prawdę

Epidemia w Polsce postępuje w ekspresowym tempie. Najnowsze dane pokazują smutną prawdę Źródło: pikio

Epidemia w naszym kraju mimo obostrzeń rozwija się błyskawicznie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ostatni na dziś, wieczorny raport o nowych przypadkach osób zakażonych wirusem. Są również nowe informacje o zgonach.

Epidemia zbiera swoje żniwo: tysiące osób zakażonych, dziesiątki zmarłych, prawie 2 tysiące osób hospitalizowanych, ponad 171 tys. przebywa na kwarantannie. Wykonano ponad 55 tysięcy testów, które ujawniły kolejne przypadki.

Epidemia rozwija się błyskawicznie, kolejne dziesiątki zakażonych, kolejne liczne zgony

1 kwietnia do godzin popołudniowych dowiedzieliśmy się o 109 nowych przypadkach zakażenia, a także o śmierci 3 kolejnych osób. Byli to 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach oraz 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. To łącznie 36 zgonów. Liczba zakażonych w ciągu ostatnich dni zmieniała się dynamicznie: liczba zakażeń spadała z 224 do 193, by potem nagle wzrosnąć do 256. Wiemy, jak wygląda ostateczny raport na dziś.

- Mamy 134 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - tak wygląda ostatni dzisiejszy raport, który na Twitterze opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Ponad pół tysiąca przypadków na Mazowszu, na południu Polski również mało optymistycznie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Doliczając do ostatniego raportu 109 przypadków z dzisiejszego dnia, 1 kwietnia łącznie ujawniono 243 przypadki oraz 10 zgonów. Zbliżamy się do kolejnej granicy, tym razem 3 tysięcy zakażonych. Najgorsza sytuacja jest na Mazowszu - do tej pory odnotowano tam aż 612 przypadków i 11 zgonów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane
2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

Koronawirus nie oszczędza też południowej Polski: na Dolnym Śląsku potwierdzono 326 przypadków i aż 4 zgony, a na Śląsku 272 przypadki, jednak aż 10 zgonów. COVID-19 najwolniej rozprzestrzenia się na północy kraju oraz w województwach świętokrzyskim (55 przypadków i 1 zgon), lubuskim (47 zakażonych) oraz na Podlasiu (również 47 przypadków).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpitale w Nowym Jorku szykują się do wprowadzenia nowej metody walki z koronawirusem. Czy nadchodzi przełom?
  2. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  3. Wiadomo, ilu Polaków straci pracę. Gigantyczna liczba
  4. Będzie 1000 plus? Wiadomo, kto może liczyć na nowe świadczenie
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Policja została wezwana do skandalicznego zajścia w Biedronce. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News