Epicentrum pandemii w Ameryce Południowej
youtube.com Guardian News
Monika Majko - 24 Maja 2020

Nowe epicentrum pandemii koronawirusa. Sytuacja jest dramatyczna

Epicentrum pandemii koronawirusa przeniosło się w nowy rejon świata, doniesienia z Ameryki Południowej są dramatyczne. W zastraszającym tempie rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 oraz zgonów wywołanych powikłaniami po rozwinięciu się choroby Covid-19.

Epicentrum pandemii wirusa SARS-CoV-2 przeniosło się do Ameryki Południowej, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dr Mike Ryan, potwierdził dynamiczny wzrost zachorowań w tym rejonie świata. Przerażające informacje obiegły światowe media, sytuacja jest dramatyczna.

Epicentrum pandemii w Południowej Ameryce - liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie

Na świecie potwierdzono już ponad 5,3 miliona przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a niemal 342 tysiące osób zmarło w wyniku rozwinięcia się u nich choroby Covid-19. Dr Mike Ryan z WHO oświadczył w piątek, że Ameryka Południowa została nowym centrum pandemii koronawirusa. W najgorszej sytuacji znajduje się Brazylia.

– Obserwujemy wiele krajów Ameryki Południowej z rosnącą liczbą przypadków i wyraźnie panuje zaniepokojenie w wielu z tych krajów, ale na pewno najbardziej dotknięta jest obecnie Brazylia – przekazał dr Ryan w czasie codziennej konferencji prasowej w siedzibie głównej WHO w Genewie.

Pytanie na śniadanie awanturaAwantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Gość zaczął krzyczeć, widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Obecnie Brazylia zajmuje drugie miejsce wśród państw, na terenie których potwierdzono najwięcej przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Kraj z Południowej Ameryki wyprzedzają tylko Stany Zjednoczone.

WHO potwierdziło, że nowe epicentrum pandemii wybuchło w rejonie Ameryki Południowej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adopcja dziecka natalia grace barnettMyśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażającaCzytaj dalej

Specjalista z WHO dodał, że władze zatwierdziły w Brazylii zastosowanie leku przeciwmalarycznego w powszechnym leczeniu pacjentów chorych na Covid-19. Ekspert wyjaśnił, że obecne dowody kliniczne nie rekomendują stosowania hydroksychlorochiny jako terapii w przypadku tej choroby.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje

W czasopiśmie „The Lancet” opublikowano badania, których wyniki wskazały, że pacjentom leczonym na COVID-19 z pomocą chlorochiny lub jej pochodnej hydroksychlorochiny grozi większe ryzyko śmierci niż tym, którzy nie przyjmowali tego leku, z powodu częściej występujących u nich zaburzeń rytmu serca. W badaniu przeanalizowano przypadki ponad 96 tys. pacjentów z sześciu kontynentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 2-latka walczy o życie. Na jej ciało wylał się wrzący olej
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka
  3. Włożył kij do bagna. Sekundy później zaniemówił, niewiarygodne nagranie
  4. Wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" płakali przez 15 minut
  5. Matka wyrzuciła przez okno 11-miesięczne dziecko. Dramatyczne sceny w południowej Polsce
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

PRL seksbomby metamorfozaSeksbomby PRL, każdy się za nimi oglądał. Zobacz jak zmieniały się największe gwiazdy polskiego kinaCzytaj dalej

źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News