Koszmar w parku rozrywki Energylandia. Nie żyje jedna osoba

Koszmar w parku rozrywki Energylandia. Nie żyje jedna osoba

Energylandia jest jednym z największych parków rozrywki  w Europie. Ostatnio doszło tam do strasznej tragedii. W miejscu, w którym powinni się wszyscy bawić i radować, zginęła jedna osoba. Prokuratura i policja ustalają okoliczności śmierci. 

Według informacji podanych przez Wirtualną Polskę do wypadku doszło podczas wykonywania prac serwisowych przy jednej z kolejek. Zgodnie z doniesieniami jeden z serwisantów miał się schylić po telefon, który prawdopodobnie komuś wypadł i leżał na torach. W wyniku błędu pracownika, który nie zauważył nadjeżdżającej kolejki, doszło do wypadku, w którym pracownik został uderzony w głowę. Pomimo błyskawicznej reanimacji zmarł. Miał 37 lat.

Trudne chwile w parku rozrywki

Władze parku opublikowały w tej sprawie oświadczenie, w którym przedstawiły niektóre z okoliczności zdarzenia. Wyjaśnieniem szczegółów sprawy zajmuje się aktualnie policja. - Chcemy w tym miejscu podkreślić, że na urządzeniu przy którym doszło do wypadku obowiązuje absolutny zakaz korzystania i posiadania przy sobie telefonów komórkowych, jak i innych przedmiotów, które mogą wypaść podczas jazdy (...) Park Rozrywki współpracuje z organami mającymi wyjaśnić przyczyny tego incydentu. Jednocześnie oświadczamy, że bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze i potwierdzamy, że nie było żadnego zagrożenia dla osób korzystających z urządzenia, jak również urządzenie jest w 100 % bezpieczne w dalszym ciągu. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby odpowiednio uhonorować naszego kolegę i pomóc rodzinie w tej ciężkiej sytuacji - napisano w oświadczeniu władz parku, komentując nieszczęśliwy wypadek, przez który nie żyje człowiek.

Czym jest park Energylandia?

Energylandia jest parkiem rozrywki, który znajduje się w Zatorze, w województwie małopolskim. Został otwarty 14 lipca 2014 roku i od tego momentu stał się jednym z największych tego typu obiektów w Europie. W ofercie parku znajduje się obecnie prawie 80 atrakcji, w tym 12 rollercoasterów i park wodny. Wszystko znajduje się na powierzchni 26 ha, która niedługo ma zostać rozbudowana do 150 ha. Na terenie parku planowane są nowe punkty rozrywki, a także postawienie czterogwiazdkowego hotelu.
PRZECZYTAJ:
  1.  Burza wokół Andrzeja Dudy! Prezydent przyczyną skrajności u wyborców
  2. Gwiazda TVN ma 20 lat starszego partnera! Fani nie mieli litości
  3. Wiadomość o jego śmierci sparaliżowała Polaków. Gwiazdor TVN osierocił chore dziecko
Następny artykuł