Empik przyłączył się do wzruszającej akcji. Internauci opluwają sieć księgarni

Empik przyłączył się do wzruszającej akcji. Internauci opluwają sieć księgarni Źródło: fot.youtube.com/ iswinoujscie pl

Empik będzie miał o czym myśleć. Klienci sklepu i internetowi hejterzy nie byli zadowoleni z faktu, że sieć sklepów włączyła się do ogólnopolskiej akcji. Czy nienawiść wypływająca z komentarzy znajdzie swoje konsekwencje prawne?

Empik jest lubianą siecią księgarni o zasięgu ogólnopolskim i kojarzony jest z promocją polskiego czytelnictwa i kultury. Jednakże reakcje, z jakimi sklep musi się ostatnio zmierzyć, mogą być dla niego bardzo bolesne. Wszystko przez ogólnopolską akcję, w którą włączył się sklep. Część internautów aż zakipiała z nienawiści.

Empik nieprzyjemnie zaskoczony przez swoich fanów

Akcja, o której mowa, dotyczyła uczczenia pamięci zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Sklep, jak wiele instytucji, firm i działalności w odpowiedzi na jednodniową żałobę narodową postanowił zmienić swoje zdjęcie profilowe na czarno-białe. Pomimo tak szczytnej akcji nie wszyscy uszanowali pamięć o zmarłych. Po chwili od publikacji zdjęcia pracownicy firmy musieli zmierzyć się z potokiem nieprzyjemnych komentarzy w swoją stronę. Często też nie brakowało wulgaryzmów, czy aluzji. Niektóre z nich w swojej treści wręcz przekraczały granicę dobrego smaku.

Czy Empik zareaguje?

Internauci, którzy nie zgodzili się z przekazem płynącym z nowej "profilówki" sieci księgarń, byli bardzo ostrzy w swoich słowach. - Z całym szacunkiem, ale to już odrobina przesady. Wchodzę na Fb - żałoba. Włączam radio - żałoba. Chcę poczytać wiadomości w necie na jakiś ciekawy temat - Ni chuja, bo piszą tylko o Adamowiczu. Boję się otworzyć lodówkę - pisze jeden z internautów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wśród komentarzy nie brakowało jednak słów poparcia dla sieci. - Ludzie. Ja rozumiem, nie musi was obchodzić to, że został zamordowany pan Adamowicz. Spoko. Dla mnie git. Ale naprawdę, powstrzymuję się od obrażania i pisania głupkowatych komentarzy. Proszę was. Tak, jest to śmierć, jak każda inna, jakkolwiek oschle by to nie zabrzmiało. Z tym że śmierć pana Adamowicza ma wydźwięk symboliczny. Już nie chodzi nawet o to, że to prezydent Gdańska. Ale chodzi o czas (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) i to, że napastnik dokładnie zaplanował atak pod publikę, żeby jak najwięcej osób go obejrzało. Krótko mówiąc chodzi o to, że było to morderstwo w dzień wielkiej imprezy charytatywnej, co prowadzi do tego, że to wydarzenie zostało uznane za efekt mowy nienawiści. Każda śmierć jest straszna, ale ta była po prostu... inna - napisał jeden z internautów. Czy sieć zareaguje na negatywne komentarze ze strony internautów? A może nie będzie wszczynać postępowania względem tych, którzy w wulgarnych słowach zaczęli obrażać sieć i prezydenta Adamowicza? ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Michał Szpak przygotował prawdziwą petardę. Fani oszaleją
  2. Niespodziewane doniesienia o Beacie Kozidrak! Odebrało nam mowę
  3. Małgorzata Rozenek prosi o pomoc. Fani są wzruszeni jej apelem
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Śmierć Anny Jantar do dziś budzi ogromne emocje. Nowe szczegóły tragicznej śmierci
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News