Organizacja tegorocznego Przystanku Woodstock nie przebiegła bez kontrowersji. O burzliwym konflikcie między MSWiA i Jerzym Owsiakiem grzmiały wszystkie media w Polsce, a nawet poza jej granicami. Nikogo nie zdziwiło więc bardzo emocjonalne pożegnanie festiwalowiczów, które sam Owsiak wygłosił ze sceny.

– Dla mnie Polska to takie miejsca jak tutaj, jak finał (WOŚP – przyp. red.), jak każde uczucie miłości, radości, przyjaźni. Jak mówienie, że chcesz, by drugiemu Polakowi też się wiodło, że chcesz przytulić go w kłopotach i powiedzieć, że go kochasz, nawet jeżeli się z nim nie zgadzasz – powiedział na zakończenie Woodstocku Owsiak. Zaznaczył także, że nic nie jest w stanie zniszczyć tego festiwalu, bo tworzą go zgrani, szanujący się wzajemnie ludzie.

Organizator życzył wszystkim uczestnikom bezpiecznego powrotu do domu oraz apelował otwarcie, aby nie brali narkotyków. Wiele razy w emocjonalny sposób dziękował zebranym i serdecznie ich pozdrawiał. Jednocześnie postanowił odnieść się do „kłód rzucanych im pod nogi” przez MSWiA.

– Nie mów mi kurwa, że tu jest podwyższone ryzyko, tu w tym miejscu. Kłamiesz, kłamiesz, kłamiesz! – grzmiał Owsiak ze sceny do „gościa”, który nie będąc na miejscu, a setki kilometrów dalej, podejmował decyzje dotyczące organizacji festiwalu. Warto zaznaczyć bowiem, że nadanie Woodstockowi rangi imprezy masowej podwyższonego ryzyka drastycznie zwiększyło wszystkie koszty organizacji.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również