Emmanuel Macron wprowadził kontrowersyjne reformy. W sobotę w Paryżu miała miejsce manifestacja przeciw prezydentowi. Zorganizowano ją w rocznice jego inauguracji. Na ulice wyszły tysiące, niezadowolonych ludzi. Doszło do incydentów, w którym policja użyła gazu łzawiącego.

Emmanuel Macron w momencie, gdy został wybrany na prezydenta, zapowiedział radykalną transformację Francji. Jesienią zaskoczył wszystkich reformą kodeksu pracy. Teraz od wiosny zmaga się z ciągłymi protestami przed dalszymi reformami. W tym tych, które dotyczą francuskich kolei państwowych.

 – Chcemy zaprezentować Macronowi nasz gniew, chcemy pokazać, że jest trochę Francuzów, którzy na niego nie głosowali i nie zgadzają się z tym, co próbuje robić. – mówi jedna z uczestniczek manifestacji

Emmanuel Macron: manifestacja w Paryżu, policja użyła gazu

Cały marsz zaczął się od pikniku, w którym udział brały całe rodziny wraz z dziećmi. Zorganizowano go przed Operą Garnier. Następnie tłum ludzi ruszył pod Pałac Bastylii. Tam manifestacja miała się zakończyć. Pod pałacem doszło jednak do przepychanek między policją a radykalną młodzieżą. Policja zadecydowała o użyciu gazu łzawiącego. Organizatorzy marszu, czyli lewicowy ruch polityczny Francja Nieujarzmiona ostrzegał przed manifestacją, aby osoby chcące rozrabiać nie brały w niej udziału. Najwidoczniej ich komunikat ich nie zniechęcił.

1 maja miała miejsce inna demonstracja. Wtedy zatrzymano 109 osób w związku z aktami wandalizmu i przemocy, których dopuścili się lewicowi anarchiści. Ze względu na te wydarzenia sobotnią manifestację zabezpieczało 2 tysiące policjantów. Zdecydowanie obywatele Francji dobitnie pokazują, że nie zgadzają się z reformami, które chce wprowadzić ich prezydent.

Zobacz także:

  1. Polska aktorka popełniła samobójstwo. O wszystkim opowiedziała jej przyjaciółka
  2. Dramat na Śląsku. Nie mogą uratować zasypanych górników, akcja wstrzymana
  3. PiS wyeliminowało wszystkich. Oto cała prawda o Morawieckim

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]


Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]