Rząd PiS nie odpuści! 9 milionów Polaków będzie zdruzgotane

Rząd PiS nie odpuści! 9 milionów Polaków będzie zdruzgotane

Emerytury w Polsce to temat wciąż aktualny i bardzo gorący. Obietnice podwyżek, obietnice zniesienia opodatkowania świadczeń emerytalnych, ryzyko zniesienia emerytur w ogóle - przerabialiśmy już chyba wszystko. Okazuje się, że nasz obecny rząd wcale nie ma zamiaru nam tej sytuacji ułatwiać - wręcz przeciwnie.

Emerytury miały zostać zrewolucjonizowane - jakiś czas temu powstał obywatelski projekt, w ramach którego zniesiony miał zostać podatek od świadczeń emerytalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu blisko 9 milionów emerytów i rencistów mogłoby prowadzić godne życie, otrzymując co miesiąc więcej pieniędzy. Niestety, nie stało się tak. Pomocy nie dostaną nawet Ci, którzy otrzymują najniższe świadczenia w Polsce. Sytuacja jest tragiczna.

Emerytury: Seniorzy w dalszym ciągu pozostawieni sami sobie

Przeciętna emerytura w Polsce wynosi około 2 tysięcy złotych. Jest to jednak kwota brutto, od której trzeba odprowadzić należyty podatek. Ponadto wyżej wymieniona kwota to jedynie średnia. Są w naszym kraju również takie osoby, które otrzymują świadczenie w wysokości 1000 zł brutto albo i mniej. Za takie pieniądze nie da się opłacić rachunków, a do tego kupić wszystkich niezbędnych leków oraz jedzenia. Polscy seniorzy bardzo często muszą z czegoś rezygnować. Obraz ten jest wręcz przerażający. Walkę o lepszy byt emerytów i rencistów wytoczyła partia PSL. Jej członkowie zebrali blisko 140 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wymyślonym pod hasłem „Emerytura bez podatku”. Przewiduje on zaprzestanie pomniejszania emerytur o składkę zdrowotną oraz o kwotę podatku. Projekt został już złożony w Sejmie. Głos w całej tej sprawie zabrała prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. - To byłaby rzeczywista, odczuwalna podwyżka świadczeń – zapewnia Elżbieta Ostrowska.

Rząd nie pomoże

Seniorzy przez chwilę mieli nadzieje na poprawę obecnej sytuacji oraz ich kondycji finansowej. Niestety, wszystko wygląda na to, że ta póki co nie nadejdzie. Pani wiceminister do spraw rodziny i pracy widzi w tym projekcie "naruszenia sprawiedliwości społecznej" - Byłoby to naruszeniem zasad równości i sprawiedliwości społecznej -oświadczyła Elżbieta Bojanowska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dla przypomnienia, PSL składało już raz podobny projekt. Wtedy złożony on został jako projekt poselski i został przez rząd odrzucony. Wygląda na to, że tym razem również im się to nie uda. Na obecną chwilę jeśli emeryt dostaje świadczenie w wysokości 2 tysięcy złotych, zostaje mu z tego na życie raptem 1661 złotych. Jeśli projekt zostałby przyjęty, senior mógłby zachować kwotę w całości, czyli o prawie 340zł więcej niż dzisiaj. Dla wielu osób byłaby to realna pomoc.Najlepsze newsy dnia:

  1. Brudziński ujawnił największą wadę Kaczyńskiego. Padniecie ze śmiechu
  2. Trzy razy znalazła się na bruku. Zamachowska nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa
  3. Fani Anny Lewandowskiej nie mogą w to uwierzyć! Robert zostawił ją z dzieckiem
Następny artykuł