Emerytury wzrosną o kilkaset złotych! Wystarczy zrobić jedną rzecz
Patryk Korzec - 5 Grudnia 2018

Emerytury wzrosną o kilkaset złotych! Wystarczy zrobić jedną rzecz

Emerytury wypłacane w naszym kraju będą wyższe nawet o kilkaset złotych? Brzmi jak marzenie milionów Polaków, tymczasem okazuje się, że to rzeczywiście jest możliwe. Niezbędna jest jednak jedna, niezwykle istotna rzecz, dzięki której polskim seniorom będzie żyło się dużo łatwiej niż do tej pory. 

Emerytury w naszym kraju wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Wypłacane w tym momencie, bardzo często głodowe stawki, w większości przypadków nie wystarczają polskim seniorom na opłacenie rachunków, zakupy czy niezbędne lekarstwa. Coroczne podwyżki oferowane przez państwo sprawiają, że emerytury są podwyższane o bardzo śmieszne kwoty, co niestety nie poprawia sytuacji życiowej starszych ludzi pobierających świadczenie. Teraz okazuje się, że do zdecydowanego podwyższenia emerytur konieczna jest tylko jedna, bardzo ważna rzeczy, której chce większość Polaków.

Jedna rzecz, która podwyższy emerytury

Któż z nas by nie chciał istotnego wzrostu emerytur, nie o kilkanaście złotych, jak ma to miejsce co roku, ale o realną kwotę kilkuset złotych? Okazuje się, że właśnie pojawiła się na to realna szansa a wszystko za sprawą jednej rzeczy - likwidacji podatku od emerytur. Jak wynika z badań Instytutu Badań Pollster, który wykonał je na zlecenie "Super Expressu", aż 79% Polaków jest za zwolnieniem z tej płaty. Co miesiąc ZUS potrąca około 20% emerytur na podatki, co w przypadku średnich świadczeń stanowi kwotę mogącą zapewnić seniorom godne życie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej

Jakie będą emerytury w 2019 roku?

Jak podaje portal Gk24.pl, emerytury wzrosnąć mają o 3,26%, co standardowo nie wyniesie zbyt wielkiej kwoty, która mogłaby zmienić coś konkretnego w życiu obywateli. Okazuje się również, że pomysł o zniesieniu podatku od emerytur chce wprowadzić w życie Polskie Stronnictwo Ludowe i to nie po raz pierwszy. Rząd PiS już raz odrzucił ten pomysł, "ludowcy" jednak wciąż się nie poddają - do Sejmu złożony już został obywatelski projekt ustawy, który podpisało 140 tys. osób. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko oczekiwać na decyzję, która może odmienić życie polskich emerytów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS w furii, prawica spanikowana. „Wszystkie pomniki Kaczyńskiego zostaną ZBURZONE”
  2. To już plaga na polskich drogach! Kolejny pojazd kolumny VIP dachował i sparaliżował ruch
  3. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Polsat brutalnie poniżył TVP! Cała Polska już o tym mówi
SeniorkaEmeryci wydają na to fortunę! Sprawdź jak nie dać się oszukać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News