To już pewne! Za kilka miesięcy emerytury będą wyższe

To już pewne! Za kilka miesięcy emerytury będą wyższe Źródło: Pixabay/pompi

Emerytura to temat, który wciąż wzbudza ogromne emocje. Już wkrótce kwoty emerytur będą wyższe. To informacja, która ucieszy bardzo wielu polskich seniorów. W ich kieszeniach zostanie więcej pieniędzy.

Emerytura to temat, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Polacy śledzą bieżące doniesienia na temat wszelkich zmian, jakie zachodzą w systemie emerytalnym. Zarówno seniorzy, jak i osoby pracujące zawodowo, przeliczają przysługujące im kwoty i zastanawiają się nad swoimi przyszłymi finansami.

Już wkrótce seniorzy dostaną dodatkowe świadczenie w postaci trzynastej emerytury, jednak wiele wskazuje na to, że nie jest to jedyna dobra informacja. Wiadomo, że już wkrótce kwoty emerytur wzrosną. Będzie to związane ze zmianami w systemie podatkowym. Seniorzy, którym przysługuje już emerytura, dostaną na swoje konto nieco większe kwoty.

Emerytura będzie nieco wyższa. Szykują się zmiany w systemie podatkowym 

Planowany wzrost kwot emerytur nie ma jednak związku z podwyżkami świadczeń. Wypłata większych kwot związana jest z planowanym obniżeniem podatku od świadczeń emerytalnych. Seniorzy chcieliby, aby przysługująca im kwota w ogóle nie była opodatkowana, jednak rząd nie może przystać na takie rozwiązanie.

Dotychczas emeryci płacili podatek PIT w wysokości 18%. Już za kilka miesięcy stawka ma zmniejszyć się do 17%. Ten jeden punkt procentowy oznacza, że w kieszeniach emerytów zostanie więcej pieniędzy. Zmiana będzie dotyczyła wyłącznie osób, które otrzymują najniższą oraz średnią emeryturę od ZUS

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Średnio kilkanaście złotych więcej miesięcznie. Tyle zostanie w kieszeniach emerytów

Zmiany będą dotyczyły emerytów i rencistów, których świadczenia utrzymują się na poziomie niskim i średnim. Takie osoby mogą - dzięki obniżce stawki PIT - liczyć na dodatkowe kilkanaście złotych miesięcznie więcej. Jest to niewielka kwota, jednak w skali roku zaczyna mieć znaczenie.

Dla przykładu: emeryt, który pobiera świadczenie w minimalnej wysokości, zaoszczędzi 10 zł miesięcznie. Seniorzy, którzy otrzymują średnią emeryturę wynoszącą aktualnie około 1700 zł, mogą otrzymać około 21 zł więcej miesięcznie. Wprowadzenie zmian jest już pewne i wiadomo, że skorzysta na nich bardzo wielu polskich seniorów

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Pawłowicz pokazała zdjęcie z obiadu z Kaczyńskim i kotem. Popłaczecie się ze śmiechu
  4. Czwarta żona Wiśniewskiego boleśnie z niego zadrwiła. Turlamy się ze śmiechu
  5. Uwielbiana bohaterka "M jak miłość" umrze w potwornych męczarniach? Porażające doniesienia
  6. Brytyjczycy nie mogą uwierzyć. Księżna Kate uciekła z dziećmi z pałacu, rodzina królewska sypie się na naszych oczach

 źródło: Popularne 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News