Seniorzy będą wściekli! Ujawniono jakie emerytury mają politycy

Seniorzy będą wściekli! Ujawniono jakie emerytury mają politycy

Emerytury w Polsce to kontrowersyjny temat. Mało takich, którzy uważają, iż są całkiem niezłe i nie ma na co narzekać. W większości słychać tych, którzy mówią o tym, że te są wręcz głodowe, a są sygnały, że przyszłe pokolenia nawet na takie marne nie będą mogli liczyć tylko dobijają. Seniorzy będą teraz wściekli. Ujawniono, jakie emerytury mają politycy.

Emerytury w Polsce to temat na wiele godzin dyskusji i debaty. Są ludzie, którzy uważają, że są na odpowiednim poziomie i nie trzeba z nimi nic robić. Większość jednak uważa, iż świadczenia za ciężkie lata pracy są zbyt niskie i niestety często niewystarczające do godnego życia. Teraz seniorzy mają prawo się wściekać, ujawniono jakie emerytury mają nasi politycy. Każdy senior, który pracował i miał umowę o pracę, ma zapewnioną emeryturę, niektórzy pobierają rentę, ale świadczenia są podobnie niskie. Przeciętny emeryt dostaje mniej niż 2 tysiące złotych na rękę, z czego nawet połowa tych świadczeń nie przekracza 1800-1900 złotych. Żyjąc skromnie w samotności, można za taką kwotę przeżyć, ale osoby starsze również potrzebują przyjemności i rozrywek, a poza tym muszą kupować leki, które niestety, ale są drogie.

W naszym kraju żyje około 9 milionów emerytów i rencistów, czyli co czwarty rodak pobiera należne mu pieniądze od państwa. Raport, który został właśnie ujawniony, pokazuje, jakie są różnice między zwykłymi obywatelami a politykami i ludźmi, którzy służyli w ministerstwach i tym podobnych. Wiele osób bardzo by chciało, żeby ich emerytura tyle wynosiła.

Emerytury - 18 miliardów miesięcznie na świadczenia

Nasz budżet miesięcznie jest obciążany wypłatą świadczeń w kwocie około 18 miliardów złotych. Najniższe świadczenia pobierają osoby, które są związane z KRUSem. Tam średnio to wynosi około 1,2 tysiąca złotych miesięcznie. Natomiast ZUS wypłaca około 2 tysięcy złotych. Inaczej ma się sprawa w resortach, gdzie pieniądze są o wiele większe.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Emeryci i renciści pobierający pieniądze z resortów np. z Ministerstwa Sprawiedliwości mogą liczyć na miesięczny przychód w wysokości około 3,5 tysiąca. W MSWiA oraz w MONie otrzymuje się nieco niższe, bo około 3300 złotych. Ale to tylko świadczenia resortowe, a ile może zarobić polityk na wyższym szczeblu? Niektórzy dorobią się emerytury wynoszącej nawet 20 tysięcy złotych. W takiej sytuacji są np. eurodeputowani. Leszek Czarnecki czy Jerzy Buzek - to jedni z rekordzistów pod względem wysokości świadczeń. Wszystko zależy od ilości kadencji przepracowanych na stanowisku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że taka jedna emerytura starczyłaby, aby wyżywić 10 przeciętnych emerytów.Najlepsze newsy dnia:

  1. Uważajcie na siebie! Czekają nas mrozy, jakich nie było od lat
  2. Nie żyje uwielbiana przez miliony postać. Ogromna żałoba
  3. Doda podjęła decyzję! Rozbierze się dla potrzebujących
  4. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA
  5. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
Następny artykuł