PiS spróbuje kupić wyborców?! Wyższe emerytury nie tylko przez waloryzację

PiS spróbuje kupić wyborców?! Wyższe emerytury nie tylko przez waloryzację

Kto podniesie w Polsce emerytury, może liczyć na ogromny mandat społeczny. Na sprawach socjalnych PiS zbudowało sobie elektorat, który zapewnił mu zwycięstwo w poprzednich wyborach do Sejmu. Teraz gra toczy się o miejsca w samorządach. 

Wiele żyjących na emeryturze osób, ledwo wiąże koniec z końcem. Świadczenia nie są wysokie nawet dla osób, które uczciwie pracowały, a walka o podniesienie ich, choć odrobinę toczy się od wielu lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest chyba najbardziej nielubianą państwową instytucją. Powszechnie uważa się, że nie funkcjonuje uczciwie, a wlewane w nią miliardy, przepadają. W świetle zbliżających się wyborów samorządowych sprawa emerytur powoli znów staje się kluczowym tematem politycznych dyskusji, a PiS doskonale wie, jak chwytać głosujących za serce. Pojawił się pomysł na podwyższenie świadczenia, który może zdobyć partii Jarosława Kaczyńskiego kilka ładnych głosów.

Wyższe emerytury już niedługo?

Świadczenia emerytalne tak naprawdę co roku są wyższe. Pomnażane są o tak zwaną waloryzację, która pomaga w przezwyciężeniu rosnących cen. Waloryzacja jednak tak samo, jak emerytura są opodatkowane. Zniesienie jednej z danin zadziała zbawiennie na słupki PiS, który na przełomie października i listopada może pokusić się o następne przekupienie obywateli ich własnymi pieniędzmi. W wyniku opodatkowania bowiem nawet jeśli emerytury w przyszłym roku wzrosną o 3,26 proc., to według analizy Se.pl emeryci dostaną mniej, co wynika właśnie z nałożonych na nich podatki. Gdyby ZUS zdecydował się opodatkować jedynie emeryturę i pozostawił waloryzację w spokoju, to emerytura najuboższych wzrosłaby o całe 7 złotych, a średnie świadczenie o złotych 13. - To dobry pomysł. Czasami właśnie tych kilku złotych brakuje starszym ludziom do wykupienia leków - przekonuje Danuta Kamieniecka-Przywara, ekspertka ds. emerytalnych. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Widzowie TVP przerażeni wyglądem Kaczyńskiego. Dowodzi, że jest z nim bardzo źle
  2. Międzynarodowy skandal! Morawiecki ośmieszył się przed światem
  3. Dawna miłość Kaczyńskiego ujawnia! Jest u schyłku, niedługo odejdzie
  4. Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach. Żywiły się padliną i zgniłym chlebem
  5. 5 rzeczy, których nie powinnaś robić w czasie okresu. Będziesz w szoku
Prezes ZUS Gertruda Uścińska. Fot. Wikipedia.org. źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News