Emerytury najnowsze ustalenia. Miliony Polaków będą wściekłe!

Emerytury najnowsze ustalenia. Miliony Polaków będą wściekłe!

Emerytury najnowsze ustalenia: wszystko wskazuje na to, że świadczenia zamiast wzrosnąć, w wielu przypadkach obniżą się! Tak wynika z prognoz, zwłaszcza dla osób w wieku produkcyjnym, które dziś dostają wstępne symulacje emerytur. 

Emerytury najnowsze ustalenia: Chociaż rząd deklaruje wzrost emerytur, jego zapowiedzi mogą nijak się mieć do rzeczywistości. Z listów wysyłanych przez ZUS wynika, że wielu pracujących Polaków może się poważnie rozczarować.

Emerytury 2019

Jeszcze niedawno kraj obiegły wieści z rządu, który szykuje na 2019 rok jedną z wyższych waloryzacji w ostatnich latach. Szczególnie mieliby zyskać najbiedniejsi emeryci, tj. tacy, którzy pobierają świadczenie do kwoty ok. 1600 zł. Dzięki odrzuceniu tzw. waloryzacji procentowej ta grupa uzyska miesięczną podwyżkę świadczeń o ok. 50 zł.

Emerytury najnowsze ustalenia 2019

Słowami minister finansów Teresy Czerwińskiej na antenie TVP rząd niejako potwierdził, że na waloryzację emerytur trafi z budżetu państwa blisko 7 miliardów zł. To znacząca kwota - odpowiadająca jednej trzeciej przyszłorocznego 500 plus. To pokazuje, jak sporym obciążeniem dla państwa będą, niewielkie z perspektywy comiesięcznego życia emeryta, dopłaty.

Najnowsze przepisy emerytalne

Polacy po ukończeniu 35 roku życia otrzymują w listach z ZUS wstępną symulację emerytur. To w tej grupie, w "kwiecie wieku produkcyjnego", ludzie przecierają oczy ze zdumienia. Z tegorocznej prognozy wynika, że Polakom przed 40 rokiem życia emerytura zamiast rosnąć (m. in. dzięki corocznej waloryzacji), to zaczęła spadać. Zakład tłumaczy sytuację przywróceniem niższego wieku emerytalnego przez rząd PiS. Trudno jednak o większy "demotywator", na wiele lat przed zakończeniem pracy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ ZUS - jak czytamy w "Gazecie Pomorskiej" - poprzednie listy wysyłał jeszcze przy "poprzednim" minimalnym wieku, w którym Polacy mogli przechodzić na emerytury. Wprowadził go rząd PO i PSL (dla mężczyzn i kobie 67 lat, dziś minimum to 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet).

Emerytury 2019 waloryzacja

Po obniżeniu wieku emerytalnego przyszłych emerytów "uderzy" klasyczna matematyka. Do systemu będziemy wpłacali mniej pieniędzy i przez krótszy czas (zakładając, że pracujemy do ustawowego minimum). Tymczasem "średnie dalsze trwania życia" nie zmieni się specjalnie. A to oznacza, że miesięczne świadczenia policzone nam przez państwo muszą być niższe. Nie pomoże nam zbytnio waloryzacja na poziomie 3,26 proc. - odczują ją jedynie dzisiejsi emeryci. Przypomnijmy jakie warianty wskazuje w listach ZUS. Jedna z kwot to symulacja, gdy na dzisiejszych warunkach pracujemy do 60 lub 65 roku życia. Druga z kwot to składki uzbierane do dziś, które wypłaci nam państwo jeśli teraz zakończymy pracę. Kolejne wskazania wskazują nam wysokość emerytur w przypadku, gdy popracujemy dłużej niż wymaga od nas ustawa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach! Wielu się to nie spodoba
  2. Emerytura 2019 będzie wyższa. Wiemy o ile
  3. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  4. Czy psy wyczuwają choroby? Czy czworonogi mają 6 zmysł? Odpowiadamy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News