Duda właśnie podpisał! Emerytury całkiem się zmieniły, dostaniesz dużo więcej

Duda właśnie podpisał! Emerytury całkiem się zmieniły, dostaniesz dużo więcej

Emerytury całkowicie się zmienią. Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowe prawo wejdzie w życie 1 lipca 2019 roku. Co zmienią przepisy?

Emerytury i podniesienie ich wielkości były jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych PiS i Andrzeja Dudy. Prezydent Polski podpisał właśnie ustawę, która całkowicie zmieni przyznawanie świadczeń. Zobacz, jak od następnego roku będą wyglądać emerytury.

Emerytury się zmienią. Andrzej Duda podpisał ustawę.

Ustawa o PPK zakłada utworzenie trzech systemów oszczędzania, które podzielane zostaną na trzy segmenty: prywatny, powszechny i dobrowolny. Założeniem prawa, jest spowodowanie, aby osoby przechodzące na emeryturę po 60 roku życia miały dodatkowe fundusze z racji oszczędności. - Czy to jest korzystne dla pracowników? Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest korzystne dla pracowników, jeżeli weźmiemy cały zespół czynników, które występują w tym projekcie, w tym projekcie oszczędzania - powiedział po podpisaniu ustawy Andrzej Duda.

Prezydent wylicza zalety

Zdaniem głowy państwa najlepszą zaletą i powodem, dla którego podpisał ustawę, jest dobrowolność, z jaką możemy podejść do projektu. Można z niego zrezygnować, ale w każdej chwili do niego wrócićDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jednocześnie mamy tę specyficzną składową, że pracownik nie odkłada na swoją emeryturę sam, ale jest wspierany przez pracodawcę i państwo. Jest to na pewno sposób lepszy na oszczędzanie na emeryturę niż samodzielne odkładanie pieniędzy w banku - wskazał prezydent. Andrzej Duda jest także zdania, że to rozwiązanie było konieczne, a jego skutkiem będzie zbudowanie potencjału kapitałowego oraz podniesie PKB. - Mam nadzieję, że ten system PPK budujący tę przyszłą bazę z jednej strony kapitałową, a drugiej emerytalną dla przyszłych pokoleń, będzie w Polsce funkcjonował dobrze, będzie w Polsce funkcjonował lepiej niż to, z czym mieliśmy do tej pory (do czynienia - PAP). Że to będzie ten pomysł, który pozwoli nam na zbudowanie dobrej przyszłej bazy pod bezpieczny stan emerytalny Polaków - powiedział prezydent dziennikarzom po podpisaniu dokumentu.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Rydzyk wystawi swoją listę wyborczą? Polacy powiedzieli, co o tym myślą 
  2. PiS skończyły się pieniądze na 500 plus?! Polacy przerażeni 
  3. B. prezes NBP powiedział wszystko! Kaczyński już tego nie zatuszuje 
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł