Totalny chaos ws. emerytur! ZUS przerażony, ludzie mogą wykorzystać dziurawe przepisy
Wiadomości Pikio - 8 Listopada 2018

Totalny chaos ws. emerytur! ZUS przerażony, ludzie mogą wykorzystać dziurawe przepisy

Emerytury dla matek są ważnym, zapowiadanym od jakiegoś czasu projektem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. ZUS niezwykle boi się jednak wejścia pomysłu polityków rządu Zjednoczonej Prawicy w życie. Wielu wyborców będzie bowiem mogło z łatwością obejść przepisy i uzyskać świadczenie bezprawnie.

Emerytury trafiają co miesiąc do milionów polskich obywateli. Parlamentarzyści często obiecują wyborcom podwyżki świadczenia, jednak ich zobowiązania w tej kwestii nie zawsze są ostatecznie wypełniane. Minister Elżbieta Rafalska zdaje się być jednak przekonana co do słuszności planu wprowadzenia w życie projektu tzw. emerytury dla matek. Według zapowiedzi przedstawicieli resortu rodziny nowe przepisy mają wejść w życie już w styczniu 2019 roku. Zagwarantują one specjalne świadczenie matkom co najmniej czworga dzieci. Zapisy ustawy okazują się jednak ponoć dziurawe i nie przyznają Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych odpowiednich narzędzi kontroli, co może doprowadzić do licznych wyłudzeń.

Polacy zechcą obejść dziurawe przepisy? ZUS już boi się o przyszłość emerytury dla matek

Eksperci zapowiadają, że wiele kobiet może pokusić się o złożenie wniosku ws. emerytury dla matek, chociaż dla przykładu odebrano im prawa rodzicielskie i nie mają prawa pobierać świadczenia. ZUS ubiega się więc o uprawnienia, które umożliwią pracownikom sprawdzanie stanu rzeczywistego w rodzinach wyborczyń. Politycy nie odpowiadają jednak na razie na te prośby, zasłaniając się dość niekonkretnymi tłumaczeniami. Dodatkowy problem stanowią także prognozy, według których wprowadzenie emerytury dla matek skłoni wiele Polek do całkowitej rezygnacji z pracy zawodowej. Niektóre z nich zdecydują się za to na pracę na czarno, bez odprowadzania odpowiednich składek oraz podatków, aby na co dzień zarabiać nieco więcej.

Co stanie się z emeryturą dla matek? Ministerstwo wciąż kluczy

Inną przeszkodę w sprawie świadczenia dostrzega za to była prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Aleksandra Wiktorow. Jak twierdzi ekspertka, procedura przyznania emerytury dla matek będzie mocno uznaniowa. Powinna być za to przejrzysta, aby mógł się z nią zapoznać każdy obywatel, a pracownicy ZUS nie mieli problemu z rozpatrywaniem wniosków. Jak jeszcze kilkanaście dni temu przekonywał wiceminister Bartłomiej Marczuk, który nie pełni już swej funkcji, projekt jest wciąż konsultowany, co oznacza, że będą w nim wprowadzane zmiany. Czas pokaże, czy politycy poświęcą mu wystarczająco dużo czasu, aby uniknąć dziur w przepisach oraz seryjnych wyłudzeń.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nergal zwyzywał beneficjentów 500 plus! „Bezmózgie taliby. Do roboty warchoły”
  2. Nosówka u psa: co należy o niej wiedzieć? Jak uchronić zwierzę?
  3. Wreszcie wiemy, jak Kaczyński zrugał Tarczyńskiego. Prezes PiS nie przebierał w słowach
  4. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  5. Polski ksiądz bił i molestował małych chłopców. Spotkała go zasłużona kara
ZAMIANA
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News