Ogromna afera z nowymi emeryturami! Klapa PiS

Ogromna afera z nowymi emeryturami! Klapa PiS

Emerytury dla matek miały być wielkim przedsięwzięciem PiS, które przynieść miało partii falę świeżego poparcia. Te znalazły się jednak w samym środku gigantycznej afery. Wiele osób widząc tę klapę wieszczy rychły koniec PiS, biorąc pod uwagę fakt ile ostatnio partia potknięć zaliczyła.

Emerytury dla matek od samego początku spotykają się z wieloma kontrowersjami. Do rządu wpływały nawet petycje złożone przez Polaków, które miały za zadanie ukierunkować pracę naszych polityków w trochę inną stronę. Projekt ustawy przewiduje, że każda kobieta, która wychowała przynajmniej 4 dzieci, będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Niezależnie od tego ile składek odprowadziła w swoim życiu. Według wielu osób lepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie wieku emerytalnego dla matek. Jednak ostatecznie rząd pozostał przy swoich początkowych założeniach, ale do czasu, ponieważ teraz zaszły poważne zmiany w tym projekcie.

Emerytury dla matek odwleczone

Pierwsze świadczenia wypłacane kobietom, które urodziły przynajmniej 4 dzieci, miały zostać przyznawane już od 1 stycznia 2019 roku. Dla wielu kobiet była to fenomenalna wiadomość, ponieważ w ten sposób od samego początku nowego roku otrzymywałyby wyższe świadczenia emerytalne. Jednak teraz już wiemy, że tak się nie stanie. Według Minister rodziny, pracy i polityki społecznej jest to zwyczajnie niewykonalne. - Nie ma możliwości, żeby ten projekt wszedł w życie 1 stycznia, tak jak zapowiadaliśmy. Jest przed Stałym Komitetem, przed Radą Ministrów, a jesteśmy w połowie listopada. Na pewno nie zdążymy z całą procedura w Sejmie, Senacie i podpisem prezydenta. Realnym i bezpiecznym terminem wydaje się 1 marca - mówiła Elżbieta Rafalska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie ulega wątpliwości, że jest to kolejne poważne potknięcie na drodze PiS-u do zwycięstwa w kolejnych wyborach. Wiele osób podejrzewa, że emerytury dla matek nigdy nie wejdą tak naprawdę w życie, a termin, kiedy miałby wystartować projekt, będzie cały czas przekładany. Powodem takiego postępowania według nich może być fakt, że ówczesny rząd przez swoją politykę socjalną, wyczerpał praktycznie do cna fundusz naszego państwa. Trzeba pamiętać, że prawo przyznające emeryturę minimalną matkom 4 dzieci działa również wstecz, przez co Polska mogłaby się z tego zwyczajnie nie wypłacić.Najlepsze newsy dnia:

  1. Po weekendzie będzie najgorzej! Niepokojące doniesienia
  2. Wielkie zmiany w emeryturach! Seniorzy na nich skorzystają
  3. Monika Jaruzelska straciła dwie najważniejsze osoby. Ogromna tragedia w jej życiu
  4. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
Następny artykuł