W piątek na kontach emerytów pojawi się więcej pieniędzy. Wiadomo ile

W piątek na kontach emerytów pojawi się więcej pieniędzy. Wiadomo ile Źródło: .

Emerytury będą wyższe, a nowe kwoty powinny pojawić się na kontach świadczeniobiorców już pod koniec tygodnia. Wiadomo o ile wzrośnie świadczenie, emeryci nie mogą się już doczekać.

Emerytury to gorący temat - tym bardziej, że coraz większymi krokami zbliża się zapowiedziana przez rząd znaczna waloryzacja świadczenia. Emeryci powinni zobaczyć podwyżki na kontach już w piątek. Wiadomo o ile wzrosną świadczenia, niektórzy nie mogę się już doczekać podwyżek. Na dodatkowe pieniądze czeka ponad 9 milionów obywateli.

Emerytury wzrosną już pod koniec tygodnia

Do 25 marca wszyscy emeryci mają mieć wypłacone świadczenia po waloryzacji. Oznacza to, że Ci, którzy dostają emeryturę z początkiem miesiąca, powinni zobaczyć podwyżki na koncie już w piątek, ponieważ 1 marca przypada w niedzielę. Minimalna podwyżka gwarantowana wyniesie 57 złotych, dostanie ją około 60 procent emerytów, którzy mają emeryturę wyższą niż minimalna, ale niższą niż 1650 zł na rękę. 

Osoby z najniższą emeryturą mogą spodziewać się kwoty wyższej o 82 złote, ich świadczenie wzrośnie z 943 do 1025 złotych. Osoby mające niższą emeryturę niż minimalna, dostaną waloryzację procentową. Podwyżka w tym roku wyniesie 3,56 proc. Zmianą ulegną nie tylko stawki emerytur, ale również dodatków wypłacanych wspólnie z świadczeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyższe emerytury ucieszą wielu seniorów. Na podwyżki czekało 9,8 miliona obywateli

Dodatki zostaną podniesione o wskaźnik waloryzacji, który wynosi 3,56 proc. ZUS podwyższa dodatki automatycznie, dlatego nie trzeba będzie składać żadnych dodatkowych wniosków, by dostać pieniądze. Nie będą to jednak znaczące kwoty, podwyżki wyniosą po kilka złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy w niebezpieczeństwie, salmonella w mięsie z uwielbianego marketu. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie

2. Kinga Rusin apeluje do samego Prezydenta. Chodzi o skandaliczny materiał TVP

Dodatek pielęgnacyjny i kombatancki wzrośnie z 222,01 złotych do 229,91 złotych. Dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji będzie większy o niecałe 10 złotych. Ryczałt energetyczny od 1 marca wynosił będzie 177,51 złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chłopiec chory na niezwykle rzadką chorobę nie chce żyć. Wszystko przez rówieśników, którzy go wyśmiewają
  2. Smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii
  3. Powalające informacje o Piotrze Gąsowskim. Jego syn miał oczy pełne łez
  4. Narodziny dziecka miały być cudem, skończyło się dramatem. Kobieta straciła obydwie nogi, ale nie to jest najgorsze
  5. Włóż do czajnika i zagotuj. Kamień zniknie w ekspresowym tempie
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News