Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź

Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź Źródło: pxhere gosiak1980

Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie ze względu na sytuację w kraju? Właśnie pojawiła się oficjalna odpowiedź, która zainteresuje wszystkich seniorów w Polsce.

Emerytury mogą nie zostać wypłacone w terminie? Takie informacje mogą sprawić, że seniorzy złapią się za głowę. ZUS wydał oficjalne stanowisko, która dotyczy tego problemu. Czy polscy seniorzy mogą liczyć na dobre wiadomości?

Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie?

W związku z obecną sytuacją w kraju, wiele seniorów drży z niepokoju, czy ich emerytury, renty i zasiłki zostaną wypłacone w terminie. Koronawirus opanował całą Polskę, co chwile pojawiają się nowe doniesienia, o osobach zarażonych, ale także o tym, co dzieje się w kraju. 

- Chciałabym uspokoić naszych świadczeniobiorców, a w szczególności emerytów i rencistów, a także pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane na bieżąco i zgodnie planem. Nie ma powodów do obaw – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytury dodatkowe. Co z trzynastkami? 

Pod znakiem zapytania znalazły się także trzynaste emerytury. Władze ZUS postanowiły wypowiedzieć się także w tym temacie. Okazuje się, że nie ma żadnego niepokoju, a trzynastki zostaną wypłacone w terminie. 

- Całkowity koszt dodatkowego rocznego świadczenia to prawie 12 mld zł. Trzynastki będą wypłacane z urzędu, nie będzie więc trzeba składać wniosków. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynaste świadczenie będzie przysługiwało osobom, którym prawo do emerytury lub renty przyznane zostało przed 31 marca 2020 r. – informuje prezes ZUS.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało najgorsze wiadomości z samego rana. Kolejna młoda kobieta nie żyje

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

ZUS uruchomił trzy nowe numery infolinii, by seniorzy mogli kontaktować się z urzędnikami bez konieczności wychodzenia z domu. To znaczne ułatwienie dla emerytów, szczególnie w czasach zagrożenia koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Panna młoda chciała zadać szyku na weselu. Goście nie mogli uwierzyć własnym oczom
  4. Niebywały trik szefa kuchni na placki ziemniaczane. Wystarczy dodać popularny składnik do masy, a będą pyszne jak nigdy dotąd
  5. Kobieta umarła podczas izolacji z powodu koronawirusa. Bliscy poznali porażającą prawdę gdy było już za późno
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News