Emerytury w Polsce
.
Monika Majko - 15 Lutego 2020

Nawet 2500 zł ekstra dla emerytów. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Emerytury to szeroko dyskutowany temat w Polsce. Rząd przygotował ustawę, która pozwoli wypłacać emerytom specjalny dodatek w wysokości nawet 2500 tysiąca złotych. Trzeba spełnić tylko jeden warunek.

Emerytury to gorący temat wśród obywateli Polski. Rząd obiecał wzrost świadczenia, na co gorąco liczy duża część społeczeństwa. Niedawno pojawił się projekt ustawy, mającej zapewnić dodatek dla tych emerytów, którzy spełnią jeden warunek. Można dostawać nawet 2500 złotych miesięcznie.

Emerytury mają być wyższe

Rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał obywatelom podwyżki emerytur, na które liczy bardzo wiele osób. Pojawiła się jednak nowa możliwość, by skorzystać z rządowych pieniędzy. Wszyscy emeryci, spełniający określony warunek, mogą otrzymać dodatkowo nawet 2500 złotych. Wszystko dzięki nowej ustawie, opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Chłopaki do wzięcia od kulisWidzowie nie mieli o niczym pojęcia. Ujawniono prawdę o Bandziorku z "Chłopaków do wzięcia"Czytaj dalej

MSWiA posiada gotowy projekt ustawy powstałej jako efekt porozumienia, które po proteście służb mundurowych, politycy podpisali ze związkowcami. Aktualnie funkcjonariusz może skorzystać z prawa do odejścia na wcześniejszą emeryturę już po 25 latach pracy. Oznacza to, że co roku 4,5-5 tysięcy policjantów rezygnuje z pracy zawodowej, by dorabiać dodatkowo w prywatnych firmach. To ogromny problem, a w jego rozwiązaniu ma pomóc właśnie nowa ustawa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

noworodekMama wyrzuciła noworodka do śmietnika. Po 28 latach jego ojciec zauważył w telewizji porażającą rzeczCzytaj dalej

Dodatek dla emerytów może wynosić nawet 2500 tysiąca złotych miesięcznie

Projekt zakłada, że funkcjonariusze, którzy zostaną w służbie, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, będą dostawać specjalny dodatek do pensji. W zależności od stażu pracy, świadczenie motywujące będzie wynosić od 1500 do 2500 tysiąca złotych miesięcznie. Najwyższy próg osiągną już ci funkcjonariusze, którzy przepracują 28 lat i 6 miesięcy.

Dzisiaj grzeje:

1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki

2. Dramat Dawida Kubackiego. Pilne oświadczenie Małysza do fanów i mediów, było naprawdę źle

Chętny do skorzystania z dodatku funkcjonariusz będzie musiał wystąpić o niego do przełożonego. W przypadku skazania funkcjonariusza prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub niewywiązywania się z zadań służbowych, wypłata świadczenia będzie mogła zostać wstrzymana. Aktualnie średnia emerytura mundurowa wynosi 3,5 tysiąca złotych brutto.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  2. Tylko 2 miesiące na decyzję. Potem STRACISZ 1,5 tys. zł, a możesz jeszcze więcej
  3. Żyła komentuje swoje wielkie zwycięstwo. "Zepsułem dwa skoki i wygrałem"
  4. Tragedia, nikt nie spodziewał się śmierci. Wszystko tuż przed ślubem
  5. Piękna dziewczyna wysłała przyjaciołom swoje zdjęcie. Zauważyli porażający szczegół i zamarli, nie była sama
  6. Powalające doniesienia brytyjskiej prasy o córce księżnej Diany. Po porodzie miały zostać na zawsze rozdzielone

MążMąż zgubił obrączkę ślubną 15 lat temu. Gdy jego żona umarła stała się niewyobrażalna rzeczCzytaj dalej

źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News