Katastrofalne wiadomości dla emerytów, już pewne. Dotarto do porażających dokumentów

Katastrofalne wiadomości dla emerytów, już pewne. Dotarto do porażających dokumentów Źródło: pixabay/sabinevanerp

Emerytury Polaków będą jeszcze niższe? Choć o wyższe świadczenia walczą od dawna, wiele wskazuje na to, że zamiast piąć się do góry, znów spadną. Prognozy są porażające.

Emerytury w naszym kraju od lat rodzą wiele negatywnych emocji i nieprzerwanych dyskusji. Emeryci i renciści nie mogą pogodzić się z wysokością swoich świadczeń, za które ciężko im opłacić podstawowe rachunki, a co dopiero mówić o wykupieniu niezbędnych leków czy nawet jedzenia. W wielu przypadkach nie ma nawet mowy o zaoszczędzeniu choć złotówki, której najczęściej po prostu brakuje. Tymczasem media obiegły katastrofalne wieści odnośnie emerytur, które, jak się okazuje, mogą być jeszcze niższe. 

Emerytury będą niższe? Dotarto do porażających dokumentów 

Jak donosi Bezprawnik.pl, wydatki na same emerytury mają sięgnąć blisko 176,8 mld zł, a tymczasem wzrosnąć ma również przeciętna liczba wypłacanych świadczeń, która w bieżącym roku będzie najprawdopodobniej wyższa o ok. 3,1 %. Ekonomista ZUS, dr Paweł Wojciechowski, wyjaśnia, że obecnie wydatki na emerytury stanowią ok. 11% PKB, czyli 148,8 mld zł. I nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć wraz z nadejściem roku 2020 minimalna wysokość świadczenia podniosła się do 1200 zł, dr Antoni Kołek tłumaczy, że jeżeli wydatki utrzymają się na podobnym poziomie, wysokość emerytur będzie coraz mniejsza, a to dlatego, że wzrastać będzie liczba emerytów otrzymujących podobne kwoty.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieci
2. TVP i Elżbieta Jaworowicz nie chcieli, by skandal wyszedł na jaw. Stało się, dobre imię ikony telewizji zrujnowane?

Jednocześnie dr Wojciech Nagiel twierdzi, że "trzynastka" powinna nie być wypłacana osobom zamożnym, których świadczenie jest wyższe niż przeciętne, co z kolei pozwoliłoby podnieść minimalną emeryturę. Jest to jednak tylko jego opinia, która nie wiadomo, czy kiedykolwiek wjedzie w życie. Nie jest zatem trudno wysnuć wniosek, że polscy emeryci i renciści mają spore powody do zmartwień. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Polsat podjął kluczową decyzję w sprawie przyszłości Katarzyny Dowbor. Wiadomo co się stanie z programem "Nasz nowy dom"
  4. Wygląda jak fotomontaż, ale nim nie jest. Niesamowite, jamnik zapłodnił pitbulla a ich szczeniaki są przecudowne
  5. Magda Gessler obraziła wszystkich Polaków? Brutalnie szczere słowa wywołały aferę jak nigdy dotąd

Źródło: bezprawnik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News