2 grosze. Tyle wynosi najniższa emerytura w Polsce

2 grosze. Tyle wynosi najniższa emerytura w Polsce Źródło: Pixabay / Arcaion

Emerytury to temat, który wciąż elektryzuje Polaków. Wiele osób narzeka na wysokość swojego świadczenia, jednak najwięcej powodów do narzekań mają seniorzy o najniższych emeryturach. To zaledwie 2 grosze.

Emerytury są różne, niektórzy cieszą się ogromnym świadczeniem, inni co miesiąc ledwo wiążą koniec z końcem. Wszyscy jednak oczekują z niecierpliwością zapowiedzianych przez rząd podwyżek. Wiadomo, ile wynosi najmniejsza naliczana emerytura, to zaledwie 2 grosze. 

Emerytury mają wzrastać, rząd zapowiadał podwyżki

Pojęcie minimalnej kwoty świadczenia emerytalnego funkcjonuje wtedy, gdy kobieta przepracowała 20 lat, a mężczyzna 25. Wówczas wypłacane świadczenie wynosi 1100 złotych brutto czyli 934,60 złotych netto. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się osiągnięciem minimalnego progu pobieranych pieniędzy, najniższe świadczenie w Polsce wynosi zaledwie 2 grosze.

Najniższa emerytura przysługuje 62-letniej mieszkance Lublina. Kobieta dostaje 2 grosze za udokumentowany 1 dzień pracy. Na drugim miejscu znajduje się mieszkanka Szczecina, która przedstawiła dokumenty o przepracowaniu półtora miesiąca, za to przysługują jej 4 grosze świadczenia emerytalnego. 5 groszy miesięcznie dostaje staruszka z Sosnowca, która uczestniczyła w swoim życiu tylko w dwudniowym szkoleniu z Urzędu Pracy.

Największe emerytury wynoszą ponad 20 tysięcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W opozycji do tych drastycznie niskich kwot warto przytoczyć największe emerytury, którymi cieszą się mieszkańcy Polski. 81-letnia mieszkanka Bydgoszczy otrzymuje miesięcznie 22 tysiące 168 złotych i 88 groszy. Ponadto, kobieta wciąż jest aktywna zawodowo, co oznacza, ze jej świadczenie będzie rosło. O 40 złotych mniej dostaje mieszkaniec Lublina, który przepracował ponad 57 lat na kierowniczym stanowisku w firmie państwowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Na trzecim miejscu podium uplasowała się emerytowana wykładowczyni akademicka z Kielc, która również przepracowała w zawodzie 57 lat. Kobieta miesięcznie pobiera prawie 17 tysięcy emerytury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

źródło: Serwis Emerytalny

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News