Nie każdy wie, że może dostać dodatkowe 2 tys. zł do emerytury. Wyjaśniamy jak je zdobyć

Nie każdy wie, że może dostać dodatkowe 2 tys. zł do emerytury. Wyjaśniamy jak je zdobyć Źródło: pasja1000 Pixabay.com

Emerytury w Polsce nie należą do najwyższych, dlatego nie dziwi fakt, że seniorzy szukają oszczędności w codziennych wydatkach, lub sposobu do dorobienia sobie do otrzymywanego świadczenia. Nie każdy jednak wie, że może dostać nawet dodatkowe 2 tys. złotych do otrzymywanej emerytury.

Emerytury wciąż nie odpowiadają na potrzeby seniorów i wciąż słyszy się, że są one zbyt niskie. Dodatkowy zastrzyk gotówki ucieszy wiele osób, a mało kto ma świadomość jak je zdobyć. Nie jest to trudne, wystarczy wykorzystać nowe przepisy. 

Otrzymaj nawet dodatkowe 2 tys. złotych do swojej emerytury

Emerytura powiększona o nawet 2 tys. złotych to marzenie wielu osób pobierających te świadczenia. Część tych osób ma szanse na to, aby je otrzymać, niestety mało kto ma tego świadomość i może stracić tę szansę na podreperowanie domowego budżetu. Dlaczego seniorom przysługują dodatkowe pieniądze? To za sprawą świadczenia postojowego, który nawet w przypadku emerytury nie jest wykluczony, można więc złożyć odpowiednie dokumenty i czekać na przysługujące pieniądze. Wiadomość, że pobranie świadczenia postojowego nie jest wykluczone poprzez otrzymywanie emerytury to świetna wiadomość dla wielu seniorów. Co zrobić, aby je otrzymać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Konieczne jest spełnienie kilku warunków

Emerytury i świadczenie postojowe się nie wykluczają, lecz konieczne jest spełnianie kilku warunków, aby móc się o nie ubiegać. Przede wszystkim seniorzy muszą być zatrudnieni w oparciu o umowę cywilnoprawną: umowę zlecenie lub umowę o dzieło. To właśnie ten fakt daje prawo o ubieganie się o dodatkowe pieniądze. Dodatkowo pamiętać należy, że umowy te muszą zostać zawarte przed 1 kwietnia 2020 roku. Przy spełnieniu tych warunków można ubiegać się, by nawet pobierając emerytury w gospodarstwie domowym pojawiły się dodatkowe pieniądze, a nie są one małe, do tego świadczenie postojowe można pobrać aż trzy razy.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje 24 letni aktor. Widzowie pokochali Sebastiana za rolę w Disneyu

2. 8-latek zginął w tragicznym wypadku. Do wszystkiego doszło w trakcie rodzinnej wycieczki

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze?

Każdy emeryt ubiegający się o to postojowe musi wykazać, że z powodu epidemii nie był w stanie wykonywać swojej umowy oraz przewidzianych w niej obowiązków.

- Jeśli w miesiącu przed złożeniem wniosku o świadczenie postojowe wysokość przychodów nie przekroczyła 1299,99 zł, to świadczenie przysługuje osobie emerytowanej w wysokości sumy wynagrodzeń z wykonywanych wtedy umów - cytuje portal BiznesInfo "Gazeta Pomorska". Także emeryci prowadzący działalność gospodarczą mogą liczyć na wsparcie, otrzymać mogą nawet 2080 złotych, w tym przypadku również konieczne jest wykazanie, iż działalność rozpoczęła się przed 1 kwietnia 2020 r.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. Bezczelny plan Katarzyny W. ujrzał światło dzienne. W głowie się nie mieści
  4. Krystyna Janda się boi, ujawniła swój dramat. Musiała podjąć bardzo trudną decyzję
  5. Schudł ponad 140 kg, dostał nowe życie. Efekt końcowy jest niewiarygodny
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: "Gazeta Pomorska"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News