Po 6 240 złotych dla 6,5 mln Polaków. Muszą spełnić tylko jeden warunek

Po 6 240 złotych dla 6,5 mln Polaków. Muszą spełnić tylko jeden warunek Źródło: Pixabay _Alicja_

Emerytury nie muszą być jedynym źródłem dochodu osób, które pobierają to świadczenie. Rząd stworzył rozwiązanie, które pozwoli niektórym Polakom na uzyskanie dodatkowych 6240 złotych. Jeśli chcesz zasilić domowy budżet, musisz spełnić pewien warunek. Ma na to szansę nawet 6,5 miliona mieszkańców naszego kraju.

Pandemia koronawirusa jest czasem, który negatywnie wpłynął na realia polskiej gospodarki. Wiele firm zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Nie brakuje także przedsiębiorstw, które w ostatnim czasie ogłosiły upadłość. Rząd podjął tę kwestię i w wyniku ustaleń ogłosił powstanie rozwiązania zwanego tarczą antykryzysową. Tarcza ma za zadanie ustabilizowanie polskiej gospodarki oraz danie jej impulsu do rozwoju i dalszego działania. Rządzący nie zapomnieli także o emerytach, którzy mają szansę na dodatkową gotówkę.

Emerytury nie muszą być jedynym źródłem dochodu

Świadczenie postojowe obejmie emerytów, którzy dorabiają do pobieranego świadczenia. Dedykowane jest osobom, które są zatrudnione na umowach cywilnoprawnych lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Jeśli masz firmę lub pracujesz na umowie o dzieło lub umowie zlecenie, masz szansę na uzyskanie dodatkowych 6240 złotych. Możliwość skorzystania z rozwiązań oferowanych przez tarczę ma 6,5 miliona Polaków. Jeśli należysz do tego grona, nie zwlekaj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W przypadku osób zatrudnionych na tak zwane "śmieciówki" wysokość świadczenia postojowego jest zależna od kwoty wynagrodzenia, która widnieje w umowie. Osoby, których zarobki nie przekraczają 1300 zł, uzyskają dodatek w wysokości miesięcznej pensji. Jeśli twoja pensja jest wyższa, masz szansę na odebranie środków finansowych wynoszących 2080 złotych. Dodatek nie wpływa w żaden sposób na świadczenie emerytalne, nie jest także od niego zależny.

Świadczenie postojowe nie musi być jednorazowym dodatkiem do emerytury. Jeżeli istnieje możliwość udokumentowania, że wypłata określona umową nie wpłynęła lub została pomniejszona, wniosek o pieniądze można złożyć nawet trzykrotne. Należy pamiętać także o wykazaniu, że umowa została zawarta przed 1 lutego bieżącego roku, a przychody nie przekroczyły 15 595,74 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent Duda przyznaje: "Sytuacja jest straszna". Zostanie uruchomiona większa niż standardowo pomoc dla poszkodowanych

2. Lady Gaga ze wzruszeniem opowiedziała o swojej chorobie. Jej problemy wstrząsnęły milionami fanów z całego świata

W przypadku seniorów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli założyłeś firmę przed pierwszym dniem lutego 2020 roku, musisz udowodnić, że zanotowałeś spadek przychodów wynoszący 15%. Tak jak w przypadku emerytów zatrudnionych na umowy cywilnoprawne, przychody nie mogą przekraczać kwoty 15 595,74 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Zjawiskowo piękna gwiazda sportu pokazała się bez ubrań na Instagramie. Wygląda jak milion dolarów (FOTO)
  3. Całe życie źle obieraliście jajka? Wystarczą 3 sekundy i jeden prosty trik
  4. Włożyła tabletki do zmywarki do bębna pralki. Spektakularny efekt był widoczny natychmiast, każdy chce znać jej sztuczkę
  5. Ależ zbieg okoliczności. Właśnie ujawniono imię dziecka Barbary Kurdej-Szatan
  6. Tragedia na północy kraju. Nie żyje dwójka dzieci, rodzeństwo miało tylko 4 i 5 lat

Źródło: Popularne 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News