ZUS zwraca pieniądze emerytom! Jest jednak jedno ALE

ZUS zwraca pieniądze emerytom! Jest jednak jedno ALE

Emerytura jest jednym z tematów, które nieustannie wzbudzają w naszym kraju ogromne emocje. Wielu Polaków narzeka na głodowe świadczenia przyznawane przez ZUS, teraz jednak emerytów czeka wielki zwrot. Dodatkowe pieniądze należeć się będą milionom seniorów, jak zawsze jednak jest jedno niezwykle istotne "ale". 

Emerytura teoretycznie powinna być świadczeniem, które zapewnia godne życie starszym ludziom. Jest ona zapewniona przez wiele lat pracy, czasem jednak jej stawka pozostawia wiele do życzenia. Słychać tysiące głosów niezadowolonych Polaków, którzy zgodnie twierdzą, że za przysyłane przez ZUS pieniądze nie da się przeżyć, nie mówiąc już o godnej starości czy zakupie potrzebnych leków. W tym roku nastąpić ma jednak przełom, a miliony seniorów dostaną od ZUS wysokie dodatki, dzięki czemu ich emerytura w końcu osiągnie (choć jednorazowo) godny poziom. Niestety dodatkowe środki nie są przeznaczone dla wszystkich, gdyż jest jedno wyjątkowo ważne "ale".

Ta emerytura będzie wyższa niż wszystkie inne

Już w marcu emeryci naprawdę się ucieszą. Jak zapowiada rząd, dzięki dwukrotnemu podwyższeniu kwoty wolnej od podatku w ostatnim czasie (najpierw w 2017 roku do 6600zł rocznie, a następnie w 2018 roku - do 8000 zł) seniorzy otrzymają specjalny, jednorazowy zwrot. Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory pobierał zaliczki, jakby kwota wolna od podatku się nie zmieniła, dzięki czemu teraz musi się z tego rozliczyć. - W niektórych przypadkach są to wcale niemałe pieniądze. Na przykład osoba z emeryturą 1029 zł może liczyć na nieco ponad 100 zł zwrotu - twierdzi Iwona Kowalska-Matis, rzecznik ZUS z Dolnego Śląska. Jest jednak pewne poważne "ale" - okazuje się, że zwrot zależny jest od emerytury, a więc to ci otrzymujący najmniejsze kwoty mogą liczyć na większe pieniądze. Pozostali zadowolić się będą musieli drobniejszymi kwotami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wzrost emerytur wchodzi w życie

Zwroty z podatków to jednak niejedyna niespodzianka, z której w marcu tego roku ucieszą się polscy emeryci. Okazuje się, że seniorzy z niskimi emeryturami dostaną również rekordową waloryzację, jakiej w ostatnich latach nie było. Jak podają eksperci, wszyscy pobierający niskie świadczenie co miesiąc dostaną więcej o niemalże 58 złotych. Oczywiście stawki te nie są zawrotne, jednak jest to krok w dobrą stronę dający nadzieję, że system świadczeń dla emerytów idzie ku lepszemu. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. W tych państwach kobietom żyje się NAJLEPIEJ. Jest wśród nich Polska?
  2. Kim jest żona "Ojca Mateusza"? Rozpłyniecie się z nadmiaru SŁODKOŚCI
  3. Tak tańczy Agata Duda! Pierwszą damę nieźle poniosło
  4. „Stanie się pośmiewiskiem”. Nie rozumie, jak jej rodzina mogła tak nazwać córkę
  5. Zdjęcie gwiazdy disco polo wywołało burzę. Szybko zostało usunięte
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Super Express
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News