Emerytura może znowu wzrosnąć!
pixabay/frycyk01
Konrad Karpiuk - 8 Maja 2019

Polacy mogą dostać nawet 350 złotych więcej. Wystarczy spełnić kilka warunków

Emerytura może być znacznie wyższa niż jest obecnie. Mimo wypłacenia w tym roku trzynastek, nie wszyscy emeryci są w pełni zadowoleni. Widzą znacznie lepsze rozwiązanie.

Emerytura w Polsce została w ostatnim czasie znacznie podwyższona. Zasługa w tym waloryzacji, która podniosła kwotę emerytur oraz tak zwanej „trzynastki” - czyli trzynastej emerytury w roku.

W 2019 trzynasta emerytura wyniosła około 880 zł netto - przysługiwać ona ma każdemu emerytowi, a jej kwota jest zależna od obecnej krajowej najniższej emerytury. Jak się okazało, niektórzy emeryci woleliby problem z niskimi świadczeniami rozwiązać w znacznie inny sposób.

Roksana Węgiel, wulgarny strójRoksana Węgiel "wulgarna" jak nigdy. Wygląd 14-latki poraził wieluCzytaj dalej

Emerytura może wzrosnąć. Jak?

Super-Express przeprowadził sondaż na obecnych i przyszłych emerytach. Zapytał ich, czy woleliby dostawać co roku trzynastą emeryturę, czy aby całkowicie usunięto opodatkowanie emerytur.

Jak się okazało - aż 83% respondentów będących na emeryturach wskazało, że woli otrzymywać świadczenie bez podatku! Jedynie 13% emerytów odpowiedziało, że wolałoby trzynastkę, 4% stwierdziło, że nie wie lub trudno im powiedzieć.

To samo pytanie zadano osobom, które na emeryturze jeszcze nie są. Wyniki znacznie nie różniły się od tych przeprowadzonych na próbie emerytów. 75% respondentów odpowiedziało, że woli otrzymywać emeryturę bez podatków, 15% opowiedziało się za „trzynastkami” i 10% wstrzymało się od odpowiedzi.

Za popularnością inicjatywy emerytury bez podatku idzie prosta kalkulacja. Osoby z najniższymi emeryturami mieliby miesięcznie 165 zł więcej, co dałoby im rocznie o 2 tysiące złotych więcej! To znacznie większa kwota niż w przypadku trzynastej emerytury. Ponadto emeryt otrzymujący średnią emeryturę zyskiwałby miesięcznie około 350 złotych, co przełożyłoby się na roczną sumę ponad 4 tysięcy złotych!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

jarosław kaczyńskiNajlepsze memy z Jarosławem Kaczyńskim. Przy ósmym popłakaliśmy się ze śmiechuCzytaj dalej

Na temat sondy wypowiedziała się Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

- Wśród seniorów jest powszechne przekonanie, że emerytura bez podatku to najkorzystniejsza opcja, bo jest to rozwiązanie stałe, w przeciwieństwie do jednorazowej trzynastki - stwierdziła Ostrowska. Po chwili dodała - Rozumieją to także chyba młodsi Polacy, którzy w przyszłości też przecież będą emerytami.

Wygląda na to, że emeryci nie mają problemów z matematyką i wyliczeniami podatkowymi. Pytanie jednak, czy rząd będzie się tym faktem przejmował?

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

rodzina królewskaKrólewskie porody odbywają się według ścisłych zasad. Wiedzieliście o wszystkich?Czytaj dalej

Źródło: Super-Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News