Termin wypłaty trzynastki jest już pewny! Sprawdź, kiedy możesz ją otrzymać

Termin wypłaty trzynastki jest już pewny! Sprawdź, kiedy możesz ją otrzymać Źródło: Pixabay - @e-gabi

Emerytura w tym roku dla wielu osób okaże się większa niż przewidywały. Wszystko przez dodatkowe świadczenie, które niebawem trafi w ręce seniorów. Został już ustalony termin dla tych, którzy będą mogli wkrótce cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. Warto sprawdzić dokładną datę.

Emerytura została w tym roku wzbogacona o dodatkowe świadczenie, dzięki któremu najstarsi będą mogli cieszyć się ze sporego wsparcia finansowego. Wynosić ma ono przynajmniej 888 złotych netto, co z pewnością ucieszy najbiedniejszych seniorów. O tym, że pieniądze te zostaną przeznaczone na emerytów, wiadomo było już od dłuższego czasu. Niewiadomą pozostawała data przelania kwoty.

Mówiło się, że "trzynastka" zostanie wydana emerytom w maju tego roku. Część z nich faktycznie będzie mogła cieszyć się dodatkowym świadczeniem już w nadchodzącym miesiącu, jednak znajdą się też tacy, którzy będą musieli jeszcze poczekać. Wszystko zależy od pewnego szczegółu. Datę tą można jednak poznać w bardzo łatwy sposób.

Trzynasta emerytura trafi do seniorów już niebawem

Póki co nie wiemy zbyt wiele na temat nowego programu. Trzynasta emerytura jest jedynie testem, który ma pokazać, czy nasza gospodarka jest gotowa na tego typu regularne wydatki. Wiemy, że emeryci dostaną więcej pieniędzy w tym roku, lecz wciąż nie zostało potwierdzone, czy podobnej sytuacji możemy spodziewać się również za rok i w kolejnych latach.

Do otrzymania świadczenia uprawnionych jest niemal 10 milionów obywateli naszego kraju, więc możemy być pewni, że będzie to stanowić ogromny wydatek dla gospodarki. Warto również pamiętać o tym, że po pieniądze nie trzeba się zgłaszać, dostanie je każdy przy okazji otrzymywania regularnego świadczenia. Jedno z nich będzie zwiększone o minimum 888,25 złotych. 

Data otrzymania dodatkowych funduszy nie jest jednak aż tak oczywista. Okazuje się bowiem, że część emerytów może liczyć na pieniądze w czerwcu, inni w lipcu, a niektórzy mogą otrzymać ją nawet jeszcze w maju! Wszystko zależy od daty otrzymywania regularnej emerytury. Powiększona kwota będzie zależała od tego, którego dnia na konto seniora trafiają pieniądze.

Emerytura zostanie jednorazowo powiększona

W naszym kraju emeryci mogą pobierać świadczenia 1., 5., 10., 15., 20. i 25. dnia miesiąca. Każdy z nich może zdecydować się na inną datę i to właśnie od tego zależy moment przyznania trzynastej emerytury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli dana osoba zdecydowała się na otrzymywanie pieniędzy pierwszego dnia miesiąca, to dodatkowe otrzyma jeszcze w kwietniu w związku ze Świętem Pracy. Jeżeli ktoś zdecydował się na piąty dzień miesiąca, to pieniądze otrzyma już 2 maja - wtedy wypada ostatni dzień roboczy przed długim weekendem. 

Osoby ze świadczeniami i zasiłkami przedemerytalnymi na dodatkową stawkę liczyć będą mogli dopiero w czerwcu, a ci, którzy otrzymują emeryturę rzadziej niż co miesiąc dostaną dodatkowe świadczenie dopiero w lipcu. Pozostali mogą być pewni, że trzynasta emerytura trafi do nich w maju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Restauratorka nabrała chwilówek na 450 tys. Widzom "Kuchennych Rewolucji" opadły szczęki
  4. Porażające słowa Anny Muchy. Chce mieć płynne gó*no, by móc oblewać nim "patałachów"
  5. Julia Wieniawa kazała mu to zrobić? Baron ściął dredy, oniemieliśmy
  6. Rozenek w brylantach za ćwierć miliona oślepiła widzów TVN. Oczy wam wyjdą z orbit na widok jej błyskotek

źródło: Super-Express

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News