Starsi ludzie otrzymają za 4 tygodnie wielkie pieniądze. 10 milionów Polaków w euforii

Starsi ludzie otrzymają za 4 tygodnie wielkie pieniądze. 10 milionów Polaków w euforii Źródło: Pixabay - @TygZam

Emerytura niezmiennie jest tematem do narzekania Polaków. Często nie możemy pogodzić się z tym, że świadczenie przelewane przez państwo jest tak niskie. Już niebawem sytuacja seniorów może znacznie się poprawić.

Emerytura od dłuższego czasu jest powodem do zmartwień u wielu osób. Coraz częściej niepokoimy się o to, czy w przyszłości będziemy w stanie żyć godnie, a wyliczenia urzędników najczęściej udowadniają, że nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu. Nieoczekiwanie pojawił się plan, który ma pomóc najbiedniejszym seniorom i wesprzeć ich finansowo, dzięki czemu nie będą musieli martwić się o swoją przyszłość. 

Już za cztery tygodnie najstarsi otrzymają dodatkowe wsparcie od państwa, co zostało dobrze przyjęte przez społeczeństwo. Cieszą się z tego nie tylko emeryci, ale wszyscy, którzy myślą o swojej przyszłości. W teorii emerytura nie wzrośnie, jednak w praktyce ludzie będą mogli liczyć na wielkie wsparcie finansowe, które dodatkowo pomoże im w trudniejszych chwilach.

Emerytura plus przyjęta

Kilka tygodni temu poznaliśmy plan polityków partii rządzącej na nadchodzące wybory. Ugrupowanie postanowiło wprowadzić w życie ważne zmiany dotyczące naszych emerytur. Powstał program zwany "emerytura plus", który polegać ma na dodatkowej, trzynastej emeryturze, która będzie przekazywana seniorom co roku około maja. 

Na konta seniorów jednorazowo w roku wpadać ma 1100 złotych brutto, czyli około 888 złotych netto. Co ciekawe, nie trzeba składać żadnego wniosku, by otrzymać dodatkowe świadczenie. Już teraz możemy być pewni, że niebawem na konto emerytów trafi więcej pieniędzy. Nie każdy z nich zdaje sobie sprawę z wprowadzonych zmian, jednak i tak wszyscy będą mogli z nich skorzystać.

Nieoczekiwanie zgodni byli nawet nasi politycy, którzy przyjęli nową ustawę przytłaczającą większością głosów. Na 396 posłów tylko trzech było przeciwko wprowadzeniu zmian w prawie emerytalnym, natomiast dziewiętnastu parlamentarzystów reprezentujących opozycję wstrzymało się od głosu.

Emerytura plus zmieni życie emerytów

Kiedy możemy spodziewać się dodatkowego świadczenia? Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego już za kilka tygodni. Ustalono, że trzynasta emerytura będzie trafiać do Polaków w maju. Już niebawem możemy spodziewać się pierwszego zastosowania emerytury plus.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy chwalą pomysł wprowadzenia dodatkowych funduszy dla najstarszych osób, który może znacznie wpłynąć na życie najbiedniejszych. Niektórzy już wyczekują momentu, gdy pieniądze pojawią się na ich koncie.

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Małgorzata Kożuchowska NAGO! Zrobiono jej zdjęcie w przymiarzalni
  3. Naciąłeś się na zakupach w Lidlu lub Biedronce? Gwiazda TVN ujawnia jak nie dać się naciągnąć
  4. Polsat wyróżniony w wyjątkowy sposób. TVP i TVN mogą o tym tylko pomarzyć
  5. Chcieli skompromitować najważniejszego aktora Ranczo. Nie udało im się

źródło: Popularne

Następny artykuł