Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni

Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni Źródło: Pixabay/gosiak1980

Emerytura może być wyższa już od lipca? Zdumiewająca informacja może okazać się bardzo korzystna dla osób, które planują w najbliższym czasie złożyć wniosek o emeryturę. Dzięki temu jej wysokość może być wyższa o nawet 10 procent.

Emerytura w tym roku może być znacznie wyższa? Jeszcze nie ucichło echo przeprowadzonej kilka miesięcy temu waloryzacji, która sprawiła, że wiele osób odetchnęło z ulgą. W połączeniu z wprowadzoną w ostatnim czasie trzynastą emeryturą, sytuacja finansowa wielu seniorów w chwili obecnej uległa znacznej poprawie.

Jak się okazuje, dobrą wiadomość mogą usłyszeć także osoby, które są zdecydowane w tym roku złożyć wniosek o świadczenie emerytalne. Jeśli bowiem seniorzy, którym przysługuje świadczenie już w pierwszej połowie 2019 roku zdecydują się zaczekać co najmniej do lipca, wysokość ich emerytury może być znacznie wyższa. Związane jest to z kolejną waloryzacją, która w tym roku może być rekordowo wysoka.

Emerytura może być wyższa? Wystarczy zaczekać z wnioskiem

W ciągu najbliższych tygodni minister pracy wyda specjalne oświadczenie, w którym zostanie podany wskaźnik waloryzacji składek. Według przewidywań, jego wysokość ma być rekordowo wysoka i sięgnąć nawet dziesięciu procent. Taka sytuacja może okazać się niezwykle korzystna dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i mają możliwość ubiegania się o świadczenie już w pierwszej połowie tego roku. Jednak waloryzacja dotyczyć będzie drugiej połowy roku, dlatego warto wstrzymać się z wnioskiem do lipca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oznacza to, że osoba która złoży wniosek o emeryturę w lipcu może otrzymać kwotę emerytury, wyliczoną przez ZUS, aż o dziesięć procent wyższą niż gdyby złożyła wniosek w czerwcu lub wcześniej. Związane jest to nie tylko z roczną waloryzacją kapitału, ale także obniżeniem się średniego wieku życia Polaków o półtora miesiąca.

To przede wszystkim dobra wiadomość dla wielu osób, które uzyskały już prawdo do ubiegania się o świadczenie emerytalne. Wniosek taki mogą złożyć także osoby, które nabyły to prawo już w 2018 roku lub wcześniej, jednak z różnych względów postanowiły nie rezygnować z pracy. Warto zauważyć, że nawet w przypadku najniższej emerytury, w przypadku waloryzacji wynoszącej dziesięć procent, emerytura może być wyższa o około 93 złote netto.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  2. Jolanta Kwaśniewska ZMIAŻDŻYŁA Agatę Dudę. Tak mocnych słów nie odważył się powiedzieć nawet sam Kwaśniewski
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

źródło: Strefa Biznesu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News