Uwaga emerycie! Dostaniesz pieniądze

Uwaga emerycie! Dostaniesz pieniądze Źródło: Fot. Pixabay

Rząd dyskutuje obecnie ze związkowcami na temat przyszłorocznej waloryzacji. Emerytura oraz renta to jedne z najważniejszych świadczeń, których wysokość ma już wkrótce wzrosnąć. O ile?

Członkowie związków zawodowych spotkali się z przedstawicielami Rady Ministrów oraz Prawa i Sprawiedliwości w ramach posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Dyskusja skupiła się na wysokości przyszłorocznej waloryzacji, gdyż obie grupy mają na nią całkowicie inny plan.

Emerytura będzie wyższa?

- Miały być negocjacje, ale nie było o czym rozmawiać. Minister pracy przyznała, że nie ma pełnomocnictwa rządu do zmiany wskaźnika. Szkoda, bo dzięki naszej propozycji emeryci mieliby większy udział we wzroście gospodarczym - powiedział Andrzej Radzikowski, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego OPZZ. Warto zaznaczyć, że związkowcy chcieliby, aby wysokość emerytur wzrosła nawet do 50 proc. względem zeszłorocznego wskaźnika. Rząd proponuje za to "jedynie" 20 proc.

Znaczne różnice w stanowiskach stron sporu

- 3,26 proc. podwyżki to wskaźnik wyższy niż w tym roku i najwyższy od kilku lat. Jeśli rząd będzie chciał seniorom dołożyć jeszcze więcej, to we wrześniu ogłosi inne szczególne rozwiązanie, np. podwyżkę minimalnej emerytury lub wypłatę jednorazowego dodatku, ale o tym wczoraj nie rozmawialiśmy - przekazał stanowczo ekspert Pracodawców RP, Łukasz Kozłowski w rozmowie z "Super Expressem". Czas pokaże, jakie sumy trafią ostatecznie do emerytów. Wiadomo jednak, że będą to kwoty wyższe, niż jeszcze w roku poprzednim. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To nie miało się wydać. Tak b. minister PiS korzystał z tajemniczych pokoi dla VIP-ów
  2. Strój Agaty Dudy wywołał burzę! Kibicuje jak na pogrzebie
  3. Masz konto w tym banku? Państwo przejęło twoje pieniądze
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News