Już niedługo kolejna waloryzacja emerytur. Wiemy, ile dodatkowych pieniędzy dostaną seniorzy

Już niedługo kolejna waloryzacja emerytur. Wiemy, ile dodatkowych pieniędzy dostaną seniorzy Źródło: Pixabay - @BeatriceBB

Emerytura już wkrótce ulegnie zwiększeniu. Wszystko przez nadchodzącą wielkimi krokami waloryzację, dzięki której emeryci będą mogli cieszyć się z dodatkowych pieniędzy przelewanych co miesiąc. Wynika to z opublikowanych niedawno prognoz.

Emerytura jest jednym ze świadczeń, które całkowicie podlega waloryzacji. Dzięki temu emeryci nie muszą się martwić o to, że otrzymywana przez nich stawka nagle przestanie wystarczać na zakupienie najważniejszych produktów codziennego użytku. Wygląda na to, że już niebawem będą mogli spodziewać się kolejnego wzrostu świadczeń od państwa. 

Z opublikowanego niedawno raportu wynika, że już niebawem emeryci będą mogli cieszyć się z dodatkowych pieniędzy otrzymywanych w ramach emerytury. Przewidywania ekspertów pokazują, że emerytura wkrótce wzrośnie, co dotyczy każdego obywatela. Różnią się jedynie stawki, na jakie mogą liczyć wszyscy seniorzy. Pierwsze prognozy pokazują, że podwyżki mogą być naprawdę spore, w związku z czym niektórzy już niebawem będą cieszyć się z wyższych stawek.

Emerytura spotka się z waloryzacją

Nie każdy wie, czym jest waloryzacja, choć należy ona do zjawisk, które występują w naszym życiu dość powszechnie. Mamy z nią do czynienia, gdy pobierane przez nas środki nie są warte tyle samo, ile były warte w momencie zawarcia umowy. W tym przypadku chodzi o wkroczenie w wiek emerytalny. To właśnie wówczas decydujemy się na pobieranie określonej kwoty.

Gdy siła nabywcza pieniądza spada, państwo ma obowiązek dokonania korekt, by pobierane przez nas świadczenie było warte dokładnie tyle samo, ile było warte w momencie zawarcia umowy. W związku z tym Polacy już za kilka miesięcy spotkają się z pewnymi podwyżkami, jeśli chodzi o pobierane przez nich świadczenia. Wszystko zależy jednak od jego dotychczasowej wysokości.

Jeśli ktoś dostawał emeryturę w wysokości 2200 złotych (tyle wynosi obecnie średnie świadczenie dla seniora), to może liczyć na około 71 złotych podwyżki w nadchodzącym roku. Wysokość podwyżki będzie rosła lub malała w zależności od tego, ile będzie wynosić nasza emerytura. Wiele wskazuje na to, że większość osób powinna czuć się zadowolona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura wzrośnie u każdego

Na zmianę wysokości świadczeń trzeba będzie jednak poczekać dopiero do 2020 roku. To właśnie wtedy najprawdopodobniej każdy senior będzie mógł cieszyć się z wyższej kwoty, jeżeli oczywiście potwierdzą się słowa ekspertów.

Wskaźnik waloryzacji przekroczył już 3%, dlatego możemy być niemal pewni, że doczekamy się wzrostu emerytur. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety lepiły się do Zbigniewa Wodeckiego jak muchy! Ale to właśnie ona była jego największą miłością
  2. Cała prawda o mężu Magdy Gessler! Opadnie wam szczęka, jak dowiecie się, gdzie mieszka!
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

źrodło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News