Nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach! Wielu się to nie spodoba

Nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach! Wielu się to nie spodoba

Emerytura to wśród Polaków bardzo drażliwy temat, który w większości wypadków wiąże się z silnymi, negatywnymi emocjami. Nasz rząd przygotowuje właśnie system, który ma odmienić losy polskiego emeryta, ale te zmiany nie wszystkim mogą się spodobać.

Emerytura w naszym kraju od lat stoi na bardzo niskim poziomie. Wiele osób zmuszonych jest do podjęcia dodatkowej pracy, ponieważ ich świadczenia nie wystarczają na pokrycie nawet niezbędnych potrzeb. Według rządu rozwiązaniem tego problemu mogą się okazać Pracownicze Plany Kapitałowe, które mają okazać się prawdziwą rewolucją.

Emerytura: PPK okaże się rewolucją?

PPK mają zapewnić przyszłym emerytom dodatkowy zastrzyk pieniędzy, jednak tak jak zawsze nie ma nic za darmo. Osoby chcące wziąć udział w tym projekcie muszą liczyć się z tym, że ich pensję będą trochę mniejsze niż osób, które do projektu nie przystąpią. Jednak według ludzi pracujących nad tym projektem, zysk płynący z PPK może być o wiele większy niż ta różnica w wynagrodzeniu. Wszystko dlatego, że do naszego konta kapitałowego dokładać będzie zarówno pracodawca, jak i państwo. Następnie uzbierane przez nas pieniądze zostają wpuszczone na rynek kapitałowy, gdzie mogą one zapewnić nam naprawdę pokaźny zastrzyk dodatkowych środków. Według wyliczeń specjalistów może on wynosić nawet 1/3, a nawet więcej naszej emerytury. Jednocześnie przypominane jest nam, że nasze społeczeństwo cały czas się starzeje i to w zawrotnym tempie. Dodatkowo rodzi się coraz mniej dzieci, przez co świadczenia przyszłych emerytów mogą być znacznie niższe niż te, które mamy teraz, a bądźmy szczerzy, nie są ona na najwyższym poziomie. Pamiętać jednocześnie trzeba, że działania nawet na rynku kapitałowym są obarczone pewnym ryzykiem. Dlatego w niektórych przypadkach może okazać się, że z naszych obiecanych pieniędzy tak naprawdę nie dostaniemy praktycznie nic.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Właśnie dlatego projekt PPK, mimo że jeszcze nie wszedł w życie, to jest bardzo mocno krytykowany. Polacy nie chcą rozwiązania, które może poprawić ich życie na emeryturze. Oczekują, że zostanie znaleziony sposób, który da im pewność wyższych świadczeń i życia na wystarczającym poziomie. Ciężko się im dziwić, ponieważ kiedy praktycznie całe życie poświęcamy pracy, a na koniec zostajemy z marnymi groszami, to człowiek może się zdenerwować. Wciąż jednak nie wiadomo czy PPK okaże się gigantycznym sukcesem czy kolosalną klapą. Jedyne co nam pozostało to przekonać się o tym w przyszłości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tysiące rodzin straci 500 plus! Absurdalny powód
  2. Czekacie na święta? Szykują się gigantyczne podwyżki
  3. Kolejny polityk przerywa ciszę wyborczą. W sprawę zaangażowano policję
  4. Ile zarabia Beata Pawlikowska? Zarobki dają jej wolność
  5. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News