Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego

Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego Źródło: youtube.com/tvrepublika

Trzynasta emerytura doprowadzi do utraty poparcia wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości? Po najnowszych słowach Jarosława Kaczyńskiego, wyborcy partii rządzącej zaczęli mieć wielkie wątpliwości w sprawie wypłacania dodatkowych pieniędzy w ramach świadczenia. Czy ta obietnica doprowadzi do rozłamu i przegrania wyborów przez obecnie rządzących?

Emerytura jest jednym z głównych postulatów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Politycy związani z partią Jarosława Kaczyńskiego, jak też przedstawiciele rządu przekonują od wielu tygodni, że istnieje wielka konieczność wypłacania "trzynastki", która miałaby pomóc tysiącom seniorów w całej Polsce. Jak się jednak okazuje, w proponowanym świadczeniu jest haczyk, o którym nie wszyscy wyborcy zdają sobie sprawę. Słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące programu nie dość, że pokazują, jak naprawdę będzie wyglądać "trzynastka", to mogą doprowadzić jeszcze do znaczącej utraty poparcia przez Prawo i Sprawiedliwość.

Trzynasta emerytura zaszkodzi PiS? Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego

Pomimo tego, że minister Elżbieta Rafalska, jak też inni politycy PiS mówili otwarcie o konieczności poszerzenia świadczenia emerytalnego, to nie powiedzieli, że wypłata takich świadczeń może nastąpić wyłącznie w roku wyborczym, o czym poinformował sam szef partii - prezes Jarosław Kaczyński.

- W tej chwili pewne jest, że dodatkowe świadczenie w formie trzynastej emerytury trafi w ręce emerytów na pewno w roku wyborczym. Co jednak z kolejnymi latami? Zrobimy to w tym roku i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym - mówił Jarosław Kaczyński w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Nie dość, że program obciąży budżet państwa na kwotę 10,7 miliarda złotych, to już teraz obserwatorzy krajowej polityki są przekonani o tym, że jest to swoista "kiełbasa wyborcza" i inwestycja Prawa i Sprawiedliwości w reelekcję kosztem wszystkich podatników.

Kto będzie mógł liczyć na "Trzynastkę"?

Trzynaste świadczenie w kwocie 1100 zł brutto będzie przysługiwać osobom, którzy są emerytami i rencistami z powszechnego systemu ubezpieczeniowego. Co więcej, w programie zapisani są także emeryci rolnicy, renciści rolnicy oraz osoby, które otrzymują emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, zasiłki przedemerytalne, świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, renty rodzinne oraz renty inwalidzkie i renty wojenne.

Zdaniem minister Elżbiety Rafalskiej program jest już gotowy do realizacji. Według przewidywań rządzących istnieje duże prawdopodobieństwo, że wypłacanie budzącego wielkie emocje i kontrowersje świadczenia nastąpi już w maju 2019 roku. Czy rządzący rzeczywiście zdecydują się na wprowadzenie "trzynastki" na okres jednego roku, tylko po to, aby zapewnić sobie reelekcję? Nie da się ukryć, że takie działanie wzbudziłoby wielkie niezadowolenie i osłabienie poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, które za pieniądze podatników będzie chciało zyskiwać głosy wśród starszej części polskiego społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w największej aferze ostatnich miesięcy. Te słowa PODZIELĄ Polaków!
  2. Miażdżące wyznanie Agnieszki Woźniak-Starak o rodzeniu dzieci! Miliony Polaków zmiesza ją z błotem!
  3. Katarzyna Niezgoda przeszła ogromną przemianę! Promienieje
  4. Ważny polityk "Wiosny" Biedronia wypadł z 11 piętra. Koszmar, miał przed sobą całe życie
  5. Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok

źródło: nto.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News