Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek

Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek Źródło: Fot. Pixabay.com/condergesing

Dodatkowa emerytura nie zostanie przyznana tysiącom seniorów. Oficjalnie wiadomo już, że dodatkowa "trzynastka" nie trafi do osób spełniających jeden niepozorny warunek. Z pewności będzie to duży cios dla tych, którzy bardzo mocno liczyli na dodatkowe środki.

Emerytura w naszym kraju wciąż pozostawia wiele do życzenia. Wypłacane przez ZUS świadczenia bardzo często są przerażająco niskie i nie pozwalają seniorom nawet na godne życie, nie mówiąc już o kupnie niezbędnych lekarstw czy spełnieniu jakichkolwiek zachcianek. Sytuacja ta jednak bardzo powoli, lecz systematycznie się poprawia. 

Co roku dochodzi do podwyżek, które są niskie, jednak dają seniorom nadzieję na lepszą przyszłość. Wielkim przełomem miała być tzw. trzynastka, a więc dodatkowa emerytura, która wypłacona ma być już za kilka dni. Teraz jednak pojawiła się oficjalna informacja, która z pewnością przerazi wielu emerytów. Okazuje się, że pieniędzy nie otrzymają tysiące seniorów, którzy mają zawieszone prawo do otrzymywania świadczenia. 

Trzynasta emerytura nie zostanie przyznana tysiącom seniorów 

Z pewnością wszyscy emeryci nie mogą się doczekać, aż na ich kontach pojawi się dodatkowa, trzynasta emerytura. Taki przywilej jednak nie będzie dostępny dla wszystkich. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, wielu seniorów może pożegnać się ze świadczeniem. Wszystko przez to, że ma ono być przyznawane wyłącznie osobom, którym przysługuje na dzień 30 kwietnia prawdo do otrzymania pieniędzy. 

Oznacza to, że dodatkowych środków nie otrzyma około 8,4 tysiąca osób pobierających "wcześniejszą emeryturę", które przekroczyły próg dochodowy w wysokości 130% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego - tak wynika z informacji przekazanych przez ZUS "Faktowi". Pieniędzy mają nie dostać również osoby, które wystąpiły o emeryturę, lecz nie rozwiązały stosunku pracy. Jak podaje portal, takich seniorów jest aż około 78 tysięcy. Czas na ostateczne rozwiązanie tej kwestii kończy się 30 kwietnia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emeryci muszą przemyśleć, czy pobieranie świadczenia na pewno im się opłaci

Jak podają eksperci, część osób chcących przejść na emeryturę teraz, by otrzymać "trzynastkę" powinna poważnie się zastanowić. Wszystko przez kolejną waloryzację, która ma mieć miejsce w czerwcu. 

- W czerwcu przeprowadzana jest waloryzacja składek i będzie ona bardzo wysoka - twierdzi Jeremi Mordasewicz, ekonomista reprezentujący Konfederację Lewiatan. 

Jak podaje specjalista, jeśli senior przejdzie na emeryturę dopiero po waloryzacji, cieszyć się będzie mógł podwyżką, z której do końca tego roku uzbiera kwotę podobną do "trzynastki". 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  4. Cały świat czeka na poród Meghan Markle. Wróżka miała wizję, która wmurowała Brytyjczyków
  5. Nie żyje najgorszy zwyrodnialec naszych czasów. Kanibal-pedofil z 12-latką smażył ludzi na patelni
  6. Przerażające kulisy rozwodu księżnej Diany. Przed wypadkiem próbowała popełnić samobójstwo
     

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News