Eksperci twierdzą, że nie będzie żadnych 13-tych emerytur. Wyjaśnili prosty powód

Eksperci twierdzą, że nie będzie żadnych 13-tych emerytur. Wyjaśnili prosty powód Źródło: Pixabay.com/Chronomarchie

Emerytura w formie "trzynastki" będzie jedynie jednorazowym świadczeniem na poczet podwójnych wyborów? Co do tego nie ma wątpliwości główny ekonomista jednego z ważniejszych banków w Polsce.

Emerytura - to jedno z częściej wspominanych słów w tym półroczu. Nie ma co się dziwić - lada chwila portfele seniorów po raz pierwszy w historii naszego kraju powiększą się o tzw. trzynastą emerytury. Seniorzy, którzy zapracowali przez życie na co najmniej minimalną krajową (1100 zł brutto), otrzymają trzynaste świadczenie, również w takiej wysokości.

Trzynasta emerytura jednorazowym świadczeniem pod wybory? Ekspert bankowy nie ma wątpliwości

Publicyści i eksperci dywagują dziś na tym, czy propozycja "trzynastek" będzie powtarzana, czy jest tylko jednorazową pomocą. Na bazie Aktualizacji Programu Konwergencji, czyli rządowego dokumentu dotyczącego planu wydatków na najbliższe lata, eksperci pozwalają sobie na śmiałe analizy.

Wspomniana APK, określająca plany na lata 2019-2022, ma nie uwzględniać środków na trzynaste emerytury w przyszłych latach. Dowodzi tego analiza dokumentu wykonana przez Głównego Ekonomistę Banku Credite Agricole

- Zgodnie z opublikowanym dziś APK jednorazowe świadczenie dla emerytów i rencistów (10,8 mld zł) w 2019 r. będzie... jednorazowe - pisze na Twitterze Jakub Borowski, ekonomista banku Credite Agrikole.

Taki obrót spraw potwierdzałby podchody rządu pod głosy wyborców w roku wyborów parlamentarnych. Byłby też kolejnym dowodem na zamiary "kupienia" głosów publicznymi środkami, które trafią do wciąż rosnącej grupy emerytów. Dziś mowa o nawet 10-milionowej grupie Polaków. Później, jak twierdzą eksperci, niezależnie od wyników wyborów 13-tych emerytur już nie będzie, a przynajmniej nie w formie regularnego świadczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzynaste emerytury mogą w końcowym rozrachunku zasilić portfele niemal co czwartego Polaka. Każdy uprawniony do "trzynastki" otrzyma na rękę ok. 888 zł. W tym roku na wspomniany projekt rząd wyda prawie 10,8 mld zł. Dodatkowe emerytury mają być wypłacane z majowym świadczeniem. To oznacza, że mogą wpłynąć na konto już pod koniec kwietnia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roztrzęsiona Beata Kozidrak wspomina Wietnam. "Połamane nogi, krzyki, piski. Wywożono nas do ruskich baz"
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  4. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

źródło: Twitter, Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News