Trzynasta emerytura już w kwietniu? Na szybsze pieniądze liczyć może część emerytów

Trzynasta emerytura już w kwietniu? Na szybsze pieniądze liczyć może część emerytów Źródło: pixabay.com

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona już w tym miesiącu? Część emerytów, którym obiecywano wypłacenie trzynastego, dodatkowego świadczenia dostanie je już w kwietniu. Tak dobrej wiadomości przed świętami Wielkanocy nikt się nie spodziewał.

Emerytura od zawsze jest tematem sporów i politycznych dyskusji. Ostatnimi czasy rządzący obiecali osobom pobierającym świadczenie emerytalne, że czekają ich dodatkowe pieniądze w postaci tzw. trzynastej emerytury. Jak się okazuje, niektórzy ze świadczeniobiorców już w tym miesiącu będzie mógł liczyć na pieniądze. A wszystko przez przepisy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Trzynasta emerytura jeszcze w tym miesiącu?

Według statystyk nawet milion polskich emerytów będzie mogło w tym miesiącu liczyć na dodatkowe pieniądze. Do spełnienia tego postulatu są wymagane jednak następujące rzeczy - Sejm i Senat muszą przegłosować odpowiednią ustawę, która zagwarantuje świadczenie, a prezydent musi się pod nim podpisać. Zakładając, że do nowelizacji przepisów w sprawie emerytur dojdzie w ciągu najbliższych kilku dni, to przez wewnętrzne przepisy ZUS-u, milion biorców świadczenia będzie mogło liczyć na wypłatę jeszcze w kwietniu.

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona wszystkim, którzy mają wypłacane świadczenie pierwszego dnia miesiąca. Z powodu tego, że 1 maja wypada święto państwowe, emeryci pobierający fundusze będą musieli otrzymać je na trzy dni, przed kalendarzowym "świętem pracy". Oznacza to, że kwota 888 złotych trafi do nich przed majówką, co na pewno jest miłą niespodzianką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ZUS potwierdza - "Trzynastka" trafi szybciej

Szybsze dostarczenie emerytur do biorców świadczenia potwierdził także ZUS, który za pomocą mediów poinformował o zgodnej interpretacji przepisów. Swoje zdanie wyraziła także minister Elżbieta Rafalska.

- Poczta otrzyma świadczenia 3 dni wcześniej, żeby listonosze zdążyli roznieść świadczenia do domów przynajmniej o jeden dzień wcześniej – obiecuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

- W związku z tym, że 1 maja mamy święto, część z tych osób może otrzymać to świadczenie w ostatnich dniach kwietnia. Ale będą również te świadczenia, które będą wypłacone na początku czerwca. Dotyczy to np. zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, bo wtedy one są wypłacane, czy jeżeli są wypłacane kwartalnie, to na początku lipca - tłumaczyła Elżbieta Rafalska.

Z powodu majówki ucieszą się także ci, którzy odbierają emeryturę w trakcie szóstego dnia miesiąca. Według ustaleń mediów także te osoby będą mogły liczyć na o wiele szybsze wypłacenie świadczenia zagwarantowane przez państwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka TVP zmagała się z przerażającą chorobą. Do końca wierzyła, że ją pokona. Mąż zostawił ją dla jej koleżanki. To był cios!
  2. Legendarna polska aktorka po śmierci ukochanego z rozpaczy wyskoczyła z okna!
  3. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"
  4. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  5. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  6. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę

Źródło: Super Express

Następny artykuł