Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób

Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób Źródło: Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób

Emerytura dla 100 tysięcy osób może być wyższa. Wystarczy wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. Czasu jest bardzo niewiele. Ostateczny termin mija już jutro.

Emerytura może być wyższa dla 100 tysięcy polskich obywateli. Czasu jest bardzo niewiele, ponieważ jutro upływa ostateczny termin składania wniosku w tej sprawie. Wyższe świadczenie dotyczy konkretnej grupy osób, która do 23 kwietnia ma czas, aby złożyć wniosek o przeliczenie emerytury.

Grupą, która może mieć wyższe świadczenie emerytalne, są kobiety urodzone w roku 1953, które przeszły na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 30 lat. W wieku 55 lat większość kobiet pozostała aktywna zawodowo. Pobierały świadczenie emerytalne i jednocześnie pracowały, odprowadzając odpowiednie składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta grupa osób liczyła, że po osiągnięciu wieku emerytalnego ich emerytura będzie większa, bo ZUS doliczy dodatkowe składki. Tak się jednak nie stało.

Wyższa emerytura dla 100 tysięcy kobiet. Wnioski można składać do 23 kwietnia

Jak się okazało, emerytura tej grupy wiekowej, która zdecydowała się wcześniej zakończyć działalność zawodową, byłą mniejsza, niż przewidywano. Trybunał Konstytucyjny postanowił jednak, że kobiety urodzone w 1953 roku mogą wnioskować o przeliczenia świadczenia emerytalnego bez jego pomniejszania. 

Emerytki, które do tej pory nie odwołały się od decyzji ZUS w tej sprawie, mogą złożyć wniosek o wznowienie tego postępowania i ustalenia wysokości świadczenia. Czasu jest już bardzo mało. Termin mija już jutro, 23 kwietnia. Panie, które odwoływały się już do sądu, mają prawo ponownie złożyć skargę. W tym przypadku ostateczny termin to 21 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

112,5 tys. kobiet skorzysta ze zmian. Roczny koszt to ponad miliard złotych

Media podają, że wyższa emerytura może dotyczyć 112,5 polskich obywatelek, które urodziły się w 1953 roku i zdecydowały się na wcześniejsze zakończenie pracy. Resort wyliczył, że roczny koszt tego postanowienia to ponad miliard złotych. 

Kobiety, które do tej pory nie odwołały się do sądu, mają czas tylko do jutra. 24 kwietnia to ostateczny termin, aby zawalczyć o wyższe świadczenia emerytalne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan w otoczeniu umięśnionych, nagich facetów. Jej mąż będzie podwójnie zazdrosny!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją
  6. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

źródło: TVN 24 BIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News