Wiemy, skąd można wziąć pieniądze dla nauczycieli. Niektórzy nie będą jednak zadowoleni

Wiemy, skąd można wziąć pieniądze dla nauczycieli. Niektórzy nie będą jednak zadowoleni Źródło: Pixabay.com/werner22brigitte

Emerytura to bardzo gorący temat przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a kandydaci ciągle wymyślają sposoby na podwyższenie tego świadczenia. Dużo emocji budzi tak zwana trzynasta emerytura, jednak nie wszyscy uważają, że taka wypłata powinna mieć miejsce. Niektórzy mają inny pomysł na zagospodarowanie pieniędzy z budżetu.

Emerytura to jeden z powodów do narzekań wśród polskich seniorów. Wielu z nich uważa, ze dostaje zbyt małe świadczenie, które nie wystarcza na zakup wszystkich niezbędnych leków i opłacenie rachunków. To zainspirowało polityków do stworzenia programów mających zwiększyć ilość pieniędzy przekazywanych seniorom, jak emerytura dla mam czy wypłata jednorazowej trzynastki.

Nie wszyscy jednak uważają, że pieniądze powinny trafić do emerytów. Mają zupełnie inny pomysł na rozdysponowanie środków pieniężnych. Osoby starsze z pewnością nie będą zachwycone.

Trzynasta emerytura: pojawił się nowy pomysł na to, co zrobić z funduszem

Rząd ogłosił trzynastą emeryturę dla każdego seniora, czyli 1100 złotych jednorazowego świadczenia. Pieniądze potrzebne do zrealizowania tego celu miałyby płynąć z Funduszu Pracy. Pieniądze z tego funduszu powinny być przekazywane na łagodzenie skutków bezrobocia lub kształcenie wyspecjalizowanej kadry pracowników. Pozyskiwane są one od każdej pracującej osoby lub z działalności gospodarczej i już na początku roku 2019 uzbierana kwota wynosiła 15 miliardów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nauczyciele uważają, ze tak nie powinno być. Rząd nie powinien korzystać z tych funduszy na realizacje dowolnego projektu, a emerytura nie należy do podstawowych celów, na jakie mogą być przeznaczone. Zdaniem pedagogów, te środki powinny zostać wykorzystane na podwyżkę dla ich grupy zawodowej.

Powstało oświadczenie, które popiera nowe rozwiązanie. Emeryci nie będą zadowoleni

Po nieudanych negocjacjach w sprawie podwyżek dla nauczycieli, spisano specjalne oświadczenie, które mówi o wykorzystaniu środków z Funduszu Pracy właśnie na ten cel.

- Uważamy, że w przypadku przedstawienia przez rząd oferty podwyżek płac nauczycieli, część brakujących środków na ten cel można jednorazowo (tj. w budżecie 2019 r.) sfinansować z Funduszu Pracy - głosi pismo.

Pod dokumentem podpisały się takie instytucje, jak Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. Uważają, że takie rozwiązanie było bardzo satysfakcjonujące dla pedagogów i rozwiązałoby problem rządu z brakiem pieniędzy na spełnienie ich próśb.

Emeryci z pewnością nie będą zachwyceni taką propozycją, powiem większości z nich pomysł trzynastej emerytury bardzo przypadł do gustu. Nie chcą, aby ten projekt się nie powiódł i trzymają kciuki za otrzymanie dodatkowych środków.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Filip Gurłacz musiał odejść z „M jak Miłość” za karę! Co się stało?
  2. Dziennikarka TVP została zamordowana przez własną córkę. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
  3. Gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  4. Julia Wieniawa szczerze o związku z 15 lat starszym mężczyzną. Baron będzie zły?
  5. Katastrofa smoleńska - nowe fakty. 2019 rok przyniesie rozstrzygnięcie?
  6. Martyniuk pojednał się z synem. W Wielkanoc przeżyją razem coś wyjątkowego

Źródło: Fakt

Następny artykuł