Stan Borys podda się kosztownej rehabilitacji. Minister przyznał mu specjalną emeryturę

Stan Borys podda się kosztownej rehabilitacji. Minister przyznał mu specjalną emeryturę Źródło: YouTube - Show-biznes od kuchni - Julia Deja

Emerytura jest jednym z największych utrapień Polaków. Nie wszyscy mogą cieszyć się wysokim zasiłkiem pobieranym co miesiąc. W specjalny sposób potraktowany został jeden z polskich artystów. Na jego leczenie zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze.

Emerytura Stana Borysa do tej pory nie była tematem, który artysta poruszał w swoich wypowiedziach. Nic dziwnego, bowiem mężczyzna zarobił mnóstwo pieniędzy podczas swojej wieloletniej kariery i nic nie wskazywało na to, by musiał starać się o dodatkowe fundusze. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy Borys musiał zmierzyć się ze straszną chorobą. 

Lekarze długo walczyli o życie znanego wokalisty, dzięki czemu dzisiaj możemy być pewni, że nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że wszelkie problemy zdrowotne zostały zażegnane. Jak informuje Anna Maleady, partnerka życiowa Stana Borysa, w dalszym ciągu potrzebna jest pomoc. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciągnął jeden z ministrów, który postanowił o przyznaniu specjalnej emerytury.

Emerytura z ministerstwa dla Stana Borysa

Na początku lutego dotarły do nas szokujące wiadomości na temat stanu zdrowia Stana Borysa. Dowiedzieliśmy się, że popularny piosenkarz przeszedł udar i został zabrany do jednego z warszawskich szpitali. Rodzina i fani przez wiele dni drżeli o to, czy uda się uratować jego życie, jednak wiadomości od lekarzy były dość optymistyczne. Dzięki szybkiej reakcji medyków artysta uniknął śmierci.

Powstał jednak poważny problem, jakim jest trwały uszczerbek na zdrowiu muzyka. Jego partnerka poinformowała fanów, że Stan Borys do dzisiaj musi poruszać się za pomocą specjalnych przyrządów rehabilitacyjnych. Okazało się, że potrzebne jest też specjalne, bardzo kosztowne leczenie.

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja zbierania funduszy na rzecz pomocy znanemu muzykowi. Zaangażowali się w nią najbardziej znani polscy artyści, w tym Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Skaldowie, Izabela Trojanowska i inni. Już 14 maja dadzą oni wspólny koncert, z którego zyski zostaną przeznaczone na rehabilitację popularnego wokalisty.

Specjalna emerytura przyznana przez polityków

Nie jest to jedyna pomoc, na jaką może liczyć Stan Borys. Dowiedzieliśmy się, że fundacja Lex Nostra objęła muzyka swoją opieką. Każdy Polak może przeznaczyć 1% podatku na pomoc organizacji. 

- Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Jeszcze nie wiem, jak z nią będzie. Wcześniej pracowałam dla Stana, organizując mu występy, spotkania autorskie w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Po prostu robiłam wszystko to, czym zajmuje się menadżer, dzięki czemu Stan mógł zarobić na życie i na raty kredytu hipotecznego. Ale w obecnej sytuacji Stan możliwości zarobkowania nie ma - mówi Anna Maleady.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Borysowi została także przyznana specjalna emerytura, o czym zadecydował minister kultury Piotr Gliński. Pomysł ten powstał w związku z zasługami piosenkarza dla polskiej muzyki rozrywkowej. Z pewnością będzie to duże wsparcie dla całej rodziny, która musi obecnie radzić sobie z wielkimi wydatkami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak DZIŚ wygląda Bogumiła Wander? Operacje plastyczne zniszczyły jej twarz [ZDJĘCIA]
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Warunki mieszkaniowe legendy TVP was ZSZOKUJĄ!
  3. Ile zarabia kasjer w Rossmanie? Czy w sieci drogerii łatwo awansować?
  4. "Walduś z Kiepskich" stoczył batalię w sądzie. Wyrok jest bezlitosny
  5. Anita Lipnicka w żałobie. Ogromna tragedia, nie żyje Krzysztof
  6. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"

źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News