9 tysięcy złotych emerytury? Tak, to możliwe. Wyjaśniamy co zrobić

9 tysięcy złotych emerytury? Tak, to możliwe. Wyjaśniamy co zrobić

Emerytury to wciąż pojawiający się w debacie publicznej temat. Najczęściej, omawiana przez polskich polityków w okresach wyborów, wiąże się z szeregiem obietnic mających na celu podniesienie płac. Emeryci w naszym kraju, jak powszechnie wiadomo, nie żyją godnie. Podczas ostatniego wywiadu, prezes ZUS opowiedziała o świadczeniu, które wyniosło astronomiczną kwotę 9 tysięcy złotych!

Emerytury to świadczenia wciąż za niskie. Tymczasem to, które pobiera ów rekordzista, według relacji profesor Gertrudy Uścińskiej, wynosi aż 9 tysięcy złotych. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych opowiedziała, co zrobić, aby zapewnić sobie wyjątkową jesień życia. Mężczyzna, którego świadczenie zostało określone najwyższym przyznanym w ciągu ostatnich dwóch lat, miał 82 lata. Jego staż pracy wynosił 61 lat. Jak to zrobił?

Wysokie emerytury? Sprawdź co zrobić, aby zwiększyć świadczenie

Wymieniony przez profesor Uścicką mężczyzna pracę rozpoczął jako 19-latek w kopalni. Później, zdecydował się na szkołę średnią i studia. Dzięki dokształceniu, uzyskał dodatkowe kwalifikacje i zdobywał kolejne szczeble kariery. Na emeryturę odchodził jako pracownik kadry zarządzającej. Prezes ZUS wyjawiła także, że oprócz tak fenomenalnej kwoty, nierzadko przyznawane są emerytury skrajnie... niskie. Urzędnicy spotykają się z sytuacją, w której świadczeniobiorca wpłacił jedynie jedną składkę w wysokości kilkunastu złotych, przez co jego emerytura wynosi... 2 grosze. Skandaliczny system nie jest w stanie zapewnić takim ludziom żadnego zabezpieczenia na starość. Ogłaszana jako "najwyższa" przyznana przez ZUS emerytura w ciągu dwóch lat, wszak najwyższą nie jest. Za rekordowo wysoką, regularnie przyznawaną od lat, uznana jest emerytura kobiety z Bydgoszczy, która miesięcznie otrzymuje ponad 20 000 złotych brutto. Na drugim miejscu znalazł się emerytowany wykładowca akademicki z Warszawy, który miesięcznie otrzymuje ponad 14 000 złotych brutto. Są to jednak jednostkowe przypadki, a szczęśliwi emeryci mają bardzo długi staż pracy. Okazuje się, że aby otrzymać astronomiczną kwotę emerytury, trzeba nie tylko być wykształconym człowiekiem, ale także aktywnym zawodowo od młodzieńczych lat. Jak powszechnie wiadomo, trudno te dwa działania ze sobą połączyć.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS wprowadzi "dodatek patriotyczny". 700 zł do pensji miesięcznie
  2. Wielka konferencja Morawieckiego! 2,5 miliona polskich rodzin dostanie dodatkowe pieniądze
  3. Pieniądze od rządu zasilą portfele Polaków. Niespodziewana podwyżka!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News