Emerytura za kilka dekad zdaniem Roberta Gwiazdowskiego
youtube.com/Superstacja
Bartłomiej Chudy - 15 Kwietnia 2019

Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"

Emerytura i podatki - te kwestie spędzają sen z powiek milionom Polaków. Nic dziwnego, że pojawiają się pesymistyczne wizje na przyszłość, takie jak ta profesora Roberta Gwiazdowskiego. Ekonomista twierdzi, że już wkrótce emeryci będą zmuszeni sięgnąć po środki na leki do kieszeni młodszych pokoleń.

Emerytura, a zwłaszcza jej prognozy wywołują u milionów Polaków niekończące się obawy. Niewydolny system nie zagwarantuje nam satysfakcjonujących świadczeń na starość, zwłaszcza gdy zarabiamy najniższą czy nawet średnią krajową.

Emerytura Polaków nie starczy na leki. Gwiazdowski: "Będą prosili o pieniądze ze skarbonki wnuczków"

Do tego dochodzi problem dnia codziennego, czyli... podatki. Na ten aspekt od lat zwraca uwagę profesor Robert Gwiazdowski. Ekonomista i przedstawiciel szkoły liberalnej jest przekonany, że lepsza prosperita Polaków uzależniona będzie niekoniecznie od wyższych pensji, co niższych podatków.

Krzysztof Jackowski publikuje dokumentyPrzerażające wizje Jackowskiego spełniły się na naszych oczach. Jasnowidz opublikował dokumentyCzytaj dalej

- Jak ktoś zarabia w tej chwili 3 tys. zł netto, to po naszych zmianach będzie zarabiał 3,7 tys. zł - powiedział dla redakcji Money.pl Robert Gwiazdowski.

Ekonomista i były przewodniczący rady nadzorczej ZUS ma w tym roku spore aspiracje polityczne. Czy jednak zdoła przekonać rodaków argumentami o niższych podatkach na żywność, pracę i usługi?

- Ja wiem, że rząd daje 500+ na pierwsze dziecko i to jest dziś obietnica wyborcza numer 1. Ale ja się pytam emerytów, czy jak zabraknie im na leki, to będą się w nocy zakradać do skarbonek wnuków, by im zabrać trochę pieniędzy? - pytał retorycznie profesor Gwiazdowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

lidlLidl ogłosił sensacyjne promocje na Wielkanoc. Dzikie tłumy walą do sklepówCzytaj dalej

Ekonomista nie ma złudzeń, że bieżąca polityka rządu nie poprawi doli emerytów i pracujących Polaków. Zwrócił uwagę na rosnący w szybkim tempie dług publiczny, który od wielu lat niespecjalnie przejmuje elity państwa.

- Dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. Rząd mówi emerytom: my wam damy, ale nie mówi, że te pieniądze będą musieli sobie zabrać z tych skarbonek - dodał Gwiazdowski.

Symboliczne, ale jakże wiele mówiące porównania, trudno nam sobie dziś wyobrazić. Wierzymy, że ta wizja nie spełni się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

anna przybylskaTe zdjęcia Anny Przybylskiej rozrywają serce. Wzruszające momentyCzytaj dalej

źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News