Wspaniała wiadomość dla emerytów. Ponad 70 milionów złotych na program "Senior plus"

Wspaniała wiadomość dla emerytów. Ponad 70 milionów złotych na program "Senior plus" Źródło: Pixabay.com/sabinevanerp

Emerytura może być pięknym czasem w życiu każdego człowieka. Wszystko dzięki domom i klubom z programu "Senior Plus". Projekt otrzyma aż 70 milionów złotych, aby zapewnić osobom starszym wartościową rozrywkę. Warto obserwować, gdzie pojawią się nowe placówki.

Emerytura to doskonały moment, aby zadbać o własne potrzeby i zainteresowania. W końcu jest czas, aby robić to, co się naprawdę lubi lub nauczyć się czegoś nowego. Pomoże w tym "Senior Plus", który dba o to, by każda osoba starsza mogła spędzać czas w miły sposób. Nawet 70 milionów złotych zostanie przekazane na rozwój tego projektu.

Emerytura z programem "Senior Plus" może być bardzo interesująca. Oferta zajęć jest bardzo szeroka

W ramach programu "Senior plus" każda osoba starsza może skorzystać ze specjalnych domów dziennych lub klubów, gdzie czeka na nich wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Można między innymi wziąć udział w kursie gotowania lub korzystania z komputera czy internetu, wziąć udział w zajęciach sportowych, a także uzyskać dostęp do rehabilitantów czy terapeutów. Do tego można cieszyć się towarzystwem innych ludzi, dla których emerytura już się zaczęła.

To doskonała opcja dla wszystkich, którzy mieszkają sami, a tęsknią za czyimś towarzystwem. Ponadto, w końcu można nauczyć się wielu nowych i interesujących rzeczy. Elżbieta Rafalska doskonale zdaje sobie sprawę z wartości projektu, dlatego postanowiła przekazać na jego rozwój aż 70 milionów złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Senior plus" otrzyma ogromne dofinansowanie. Emeryci mają powody do radości

Los osób starszych nie jest obojętny samorządom. Starają się dopilnować, aby seniorzy mieli odpowiedni wachlarz ofert, z których mogliby skorzystać. 

- Samorządy od 2015 r. bardziej interesują się polityką senioralną niż wcześniej i widać to wyraźnie w programie tworzenia placówek „Senior plus” - stwierdziła minister.

Według przewidywań, jeszcze w tym roku w Polsce ma być aż 800 placówek "Senior Plus". To bardzo dużo, zwłaszcza w porównaniu z rokiem 2015, gdy było ich tylko 99. To spowodowało, że na rozwój programu zostanie przekazane aż 70 milionów złotych. Dzięki temu każdy samorząd może postarać się o uatrakcyjnienie swojej propozycji dla osób starszych.

Takie podejście pokazuje, że wysoka emerytura nie jest potrzebna, aby dobrze się bawić. Wystarczy wybrać się do domu lub klubu, aby móc cieszyć się pełnią życia nawet po 60.

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Do Polski nadciąga niż Yukon. TVN przekazuje niepokojące prognozy synoptyków
  4. Najgorsza wiadomość obiega media. Wielki Polak nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość, nie żyje znany polski dziennikarz. Przegrał walkę z chorobą
  6. Nagle, na oczach widowni oświadczył się Kasi Glince! Totalnie zaskoczona gwiazda, będzie głośny ślub?

Źródło: TVP Info

Następny artykuł