Emerytura będzie wyższa? Andrzej Duda zapowiedział diametralne zmiany w rozdysponowaniu funduszami na przestrzeni kilku lat. Udzielił obszernego wywiadu, a tam padły dość entuzjastyczne obietnice. Czy prezydent dotrzyma słowa?

Emerytura będzie wyższa za sprawą wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Prezydent planuje podpisanie dokumentów już w najbliższy poniedziałek. Program ma wejść w życie już w 2019 roku.

Pracownicze plany kapitałowe już w 2019 roku. Jak będzie wyglądała polska emerytura?

– Tak, jestem skłonny by ją podpisać – powiedział Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzem Money.pl w odpowiedzi na decyzję w sprawie ustawy PPK.

Zdaniem prezydenta ustawa o PPK jest jedną z najważniejszych, które mogą zmienić jakość życia polskich emerytów.

– Dla ogólnej, szeroko pojętej gospodarki, w której oni (przedsiębiorcy – przypis red.) funkcjonują w postaci akumulacji kapitału będzie tak istotna, że warto ją podpisać – mówił o ustawie PPK Andrzej Duda.

Prezydent skonsultował swoje zdanie z licznymi przedsiębiorcami. Ci, zdają sobie sprawę ze wzrostu kosztów utrzymania pracownika. Pomimo wielu refleksji nad ustawą, także polskie firmy, z którymi miał rozmawiać Duda, zauważają konieczność wdrożenia programu.

Dziennikarz Money.pl postanowił zapytać także o ewentualne obniżenie podatku VAT.

– Ale podatek VAT jest podatkiem od konsumpcji. A lepszy podatek od konsumpcji niż podatek od wynagrodzeń. Tu można w ten sposób dyskutować. Prezesi, z którymi dyskutowałem też podnosili tą kwestię, że rzeczywiście warto obniżyć generalnie koszty pracy. Ale jeden z nich, którzy celnie zauważył, że jeżeli byśmy faktycznie dążyli do wyrwania się z czegoś, co jest określane jako pułapka średniego rozwoju, czyli że będzie ten rzeczywiście postępujący wzrost płac w Polsce, to jeśli ta płaca będzie relatywnie coraz wyższa, być może możliwe będzie obniżenie tych procentowych wartości, które są po stronie pracodawcy – odpowiedział wymijająco prezydent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wojciech Jaruzelski ukrywał prawdę o sobie. Szokujące sekrety generała

W ocenie Andrzeja Dudy ustawa o KKP będzie przełomowa i przyniesie wzrost wysokości polskich emerytur.

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe?

To program oszczędnościowy, który ma za zadanie zaangażowanie w „odkładanie” środków emerytalnych zarówno pracowników, państwa, jak i pracodawców. Ci, którzy zdecydują się na wcześniejsze wejście w PPK będą mieli zdecydowanie wyższe emerytury.

Obecnie ustawa o PPK „leży” na biurku prezydenta. Ten zapowiedział podpisanie jej w najbliższy poniedziałek. Fundusz zacznie więc działać od 2019 roku. Do 2021 roku ma działać we wszystkich firmach. Przystąpienie do planu będzie dobrowolne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły sekrety PiS! Andrzej Duda będzie wściekły
  2. Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo
  3. Andrzej Duda ostatecznie PONIŻONY! Współpracownicy ujawnili wszystko
  4. Znaki zodiaku i ich ognisty temperament. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze

Andrzej Duda i narodowcy, czyli MEMY po obchodach 11 listopada

Zobacz również

ŹRÓDŁOmoney.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl