To co robią emeryci, żeby mieć na życie, woła o pomstę do nieba. Skandal!

To co robią emeryci, żeby mieć na życie, woła o pomstę do nieba. Skandal! Źródło:

Emerytura jest jednym z najważniejszych, najbardziej licznie wypłacanych świadczeń. Chociaż rząd co jakiś czas informuje o podwyższeniu jego wysokości, wielu seniorów wciąż nie stać nawet na zaspokajanie podstawowych potrzeb. Aby poradzić sobie z chorobami, emeryci często decydują się na pożyczki, których czasami nie są w stanie spłacić.

Emerytura powinna stanowić dla seniorów pewnik dobrego, godnego życia po zakończeniu pracy zawodowej. Duża część świadczeniobiorców wciąż otrzymuje jednak bardzo niskie kwoty, które nie są w stanie pokryć ich najważniejszych potrzeb, nie wspominając już o różnego rodzaju wyjazdach czy rozrywkach.

Kiedy emerytura nie wystarcza, seniorzy się zadłużają

Mateusz Morawiecki co jakiś czas ogłasza, że rząd stara się podwyższać emerytury, aby osobom starszym w Polsce żyło się lepiej i lżej. Jak jednak wynika z danych zgromadzonych przez Biuro Informacji Gospodarczej, coraz większa część seniorów zadłuża się poprzez zaciągnie pożyczek i chwilówek, aby móc wykupić chociaż najpotrzebniejsze lekarstwa. Obecnie seniorzy w naszym kraju mają być należni bankom aż 7,3 mld zł. Aż 66 proc. pytanych o to, na co wydają pobrane pieniądze, przyznaje otwarcie, że chcą nimi zapłacić za środki przepisane przez lekarzy. Według GUS aż 8 proc. emeryckich domostw nie jest w stanie pokryć kwot na lekarstwa z pieniędzy otrzymywanych jako seniorskie świadczenie.

Jaka część emerytów już się zadłużyła?

Trzeba także zaznaczyć, że 34 proc. ankietowanych przez BIG zaznaczyło, że zadłużają się, aby móc zapłacić za potrzebne wizyty u specjalistów. W rozmowie z "Super Expressem" bardzo otwarcie wypowiedziała się na temat problemu 75-letnia Wiesława Bogut, która przez całe życie pracowała jako nauczycielka, a dziś nie stać jej na leczenie. - Samotnej osobie z jednej emerytury naprawdę ciężko się utrzymać. Mam całkiem niezłe świadczenie, ale gdy opłacę czynsz czy media, pieniędzy po prostu brakuje. Choćby na lekarstwa w miesiącu muszę wydać nawet 400 zł i zdarzało się, że brałam pożyczkę, aby wykupić receptę. I w takiej sytuacji są wszystkie moje koleżanki - wyznała szczerze emerytka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Obywatele są naprawdę oburzeni faktem, iż osoby, które całe życie skrupulatnie i rzetelnie pracowały oraz odprowadzały składki, nie są w stanie zapewnić sobie godnego bytu po przejściu na emeryturę. Jak niestety wynika z ekonomicznych prognoz, z powodu problemów demograficznych wysokość świadczenia będzie niezmiennie spadać.  1. PiS nie ma już wyboru. Zrezygnuje z 500 plus i da nowe świadczenie?
  2. Duda wreszcie ujawnił z czego śmiał się z Tuskiem. PO będzie wściekła
  3. „Dajecie darmozjadom 500 plus żeby się ku*wa rozmnażali”. Nergal ostro do rządu PiS
  4. Polska na wojennej ścieżce z Unią Europejską. Rząd też złożył skargę do Trybunału
Następny artykuł