Polskie gwiazdy wściekłe na "głodowe" emerytury. Przedtem nie liczyły się z pieniędzmi

Polskie gwiazdy wściekłe na "głodowe" emerytury. Przedtem nie liczyły się z pieniędzmi

Emerytura jest obecnie zdecydowanie za niska - zgodnie narzekają gwiazdy polskiego kina i estrady. Kwota, którą zapewnia ZUS, nie starcza im na życie, które mogłoby ich usatysfakcjonować. Są oni dosłownie wściekli na wysokość swoich świadczeń.

Emerytura dla większości Polaków jest tematem, który wywołuje skrajne emocje. W skrócie - jest obecnie zdecydowanie za niska i nie pozwala na godne życie. Często kwota nie starcza na leki, jedzenie lub opłacenie rachunków za mieszkanie. Okazuje się, że nie tylko zwykli, przeciętni, statystyczni Polacy narzekają na niskie, głodowe emerytury. Również gwiazdy i celebryci, jak podają niektóre media, chcieliby, aby świadczenia te były wyższe. Powoduje to śmiech wśród internautów. W końcu mogą wykorzystać swoją popularność i dorobić, jeśli jest im mało.

Ile wynosi emerytura gwiazdy?

Kilka lat temu w mediach głośno było, gdy do publicznej wiadomości wysokość swojej emerytury podała Krystyna Mazurówna (polska tancerka i choreografka). Według jej zeznań co miesiąc otrzymywała wówczas 106 złotych. Również emerytura Elżbiety Zapędowskiej nie brzmiała optymistycznie. Gdyby ta zrezygnowała całkowicie ze swojej pracy, musiałaby przeżyć za 700 złotych miesięcznie. W nie lepszej sytuacji znajdował się Krzysztof Cugowski. Świadczenia, które spływają na konto znanego muzyka to imponująca kwota... 570 złotych. Na szczęście sytuacja nie jest już taka zła. W tym momencie najniższa emerytura wynosi około 900 złotych netto. Nie ma więc miejsca na tak niskie kwoty.

Staż pracy jest kwestią kluczową

Choć emerytura to przywilej, z której chętnie korzystają wszyscy Polacy (bez względu czy uczestniczą w życiu show-biznesu, czy nie), to niezbędne są warunki, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o to świadczenie. W przypadku kobiet należy mieć 20 lat stażu pracy, a w przypadku mężczyzn - 25. DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ I FILMEM Gwiazdy często swoją karierę rozpoczynają w bardzo młodym wieku, toteż o emeryturę mogą ubiegać się stosunkowo szybko.

Gwiazdy wściekłe: to za mało!

Sytuacja jest naprawdę szokująca. Nic dziwnego - w końcu, a możemy się o tym dowiedzieć z portali internetowych, niektórzy w trakcie swojego życia przehulali grube miliony, a teraz otrzymują miesięcznie ochłapy w wysokości niecałego tysiąca złotych "na rękę". Popularność celebrytów, gdy jeszcze byli młodzi, przekładała się zarówno na sprzedaż ich płyt muzycznych, jak i na role w filmach, a także na sprzedaż książek - w zależności od branży danej gwiazdy. W grę wchodziły więc ogromne sumy. Wtedy wydawało się, że dobra passa trwać będzie do końca życia. Nikt nie myślał o oszczędzaniu. Brak wyobraźni w konsekwencji doprowadził do momentu, gdy na starość ostatnią deską ratunku jest ZUS. Niektórzy wściekają się i nie dowierzają, że mają tak małą emeryturę. Internauci wyśmiewają takie podejście. To przykre, ale ZUS nie patrzy na indywidualne potrzeby danej osoby i surowo obdziela wszystkich według ustanowionych reguł. Płaciłeś małą składkę? Twoja sytuacja nie będzie należeć do najlepszych. Jedyne, co można z tym zrobić, to po prostu się z tym pogodzić. Na kolejną podwyżkę ze strony rządu nie ma co w najbliższym czasie liczyć.

Beata Tyszkiewicz na emeryturze

O zakończeniu kariery ostatnio poinformowała Beata Tyszkiewicz, która obecnie ma 79 lat. Jeszcze niedawno była jurorką "Tańca z gwiazdami". Postanowiła jednak zakończyć współpracę ze stacją Polsat i odpocząć na emeryturze. Według mediów przysługuje jej 1300 złotych, co jest wynikiem i tak dobrym w porównaniu do jej kolegów i koleżanek z branży. Poza tym Tyszkiewicz nie zamierza tak do końca zrezygnować z pracy. W planach na przyszłość ma napisanie książek, które z pewnością pomogą jej podreperować budżet. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Ola Kwaśniewska ZASKOCZYŁA! Nikt się TEGO nie spodziewał 
  2. Odkryliśmy największą TAJEMNICĘ Agnieszki Chylińskiej. Fani pospadają z krzeseł
  3. TVP trzymała to w tajemnicy, przełom. Wiadomości zepchnięte na boczny tor
  4. Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego
  5. Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
      Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News