emerytura
fot. pixabay.com
Karol Zaborowski - 20 Lipca 2018

Afera z emeryturami! Miliony Polaków dostały kilkaset złotych mniej

Emerytura dla wielu Polaków kojarzy się z głodowymi środkami na życie, które ledwo wystarczają na niezbędne wydatki. Niestety czasami emerytom środki się kończą w momencie opłacenia mieszkania. Teraz miliony Polaków dowiedziało się, że mogą dostać kilkaset złotych niższą emeryturę.

Kilkanaście lat edukacji, żeby zdobyć zawód, potem większość życia spędzona w pracy, żeby na koniec zostać ze śmiesznymi środkami, które budzą u ludzi smutek i uczucie politowania. Niestety tak wygląda w dużym skrócie życie wielu naszych rodaków, którzy na starość zostali praktycznie z niczym. Wysokość emerytur w Polsce jest tematem wałkowanym od lat, niestety nic za bardzo nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić na plus emeryta. Dodatkowo teraz miliony Polaków dowiedziało się, że ich emerytury są o kilkaset złotych niższe.

Emerytura: dlaczego jest niższa?

Na wysokość wypłacanych nam środków po przejściu na emeryturę składają się dwie rzeczy. Mianowicie środki uzbierane przy pomocy składek oraz czas, w jakim przejdziemy na emeryturę. Chodzi dokładnie o szacowany czas, jaki spędzimy na emeryturze.Co jednak sprawiło, że emerytury zmalały aż tak znacząco? Odpowiedź jest prosta, chodzi dokładnie o wiek emerytalny, który został obniżony przez naszych polityków. Listy rozesłane przez ZUS zawierają szacowaną kwotę emerytury z uwzględnionym nowy wiekiem emerytalnym, który teraz dla kobiet wynosi 60 lat, a dla mężczyzn 65. Oznacza to, że spędzimy więcej czasu na emeryturze, jednocześnie odkładając mniej składek. To wszystko spowodowało, że aktualne szacunki przesłane przez ZUS pokazują drastyczny spadek wartości wypłacanych świadczeń. Wywołało to fale krytyki i strachu, dodatkowo wiele osób wypatruje tu ogromnej afery.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
EmerytGdzie lepiej pracować na emeryturę: w Polsce czy w Japonii? Wyniki zaskakują!Czytaj dalej
skarby_utracona12 bezcennych skarbów zrabowanych Polakom przez Niemców [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: money.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News