Podwyżki emerytur dla Polaków!

Podwyżki emerytur dla Polaków! Źródło:

Emerytura jest jednym z najbardziej powszechnie wypłacanych świadczeń w naszym kraju. Politycy rządu Prawa i Sprawiedliwości mają więc bardzo dobre wiadomości dla pobierających je obywateli. Już wkrótce kwoty przeznaczone dla polskich emerytów znacząco wzrosną!

Jak wynika z oficjalnych statystyk, liczba emerytów w naszym kraju wciąż znacząco rośnie. Wpłynęły na to oczywiście warunki demograficzne oraz obniżenie ustawowego wieku emerytalnego, na które zdecydowało się Prawo i Sprawiedliwość w ramach realizacji obietnic wyborczych.

O ile wyższa będzie emerytura?

Co ciekawe, już w marcu 2019 roku wypłacane świadczenia ponownie wzrosną. Przy wyznaczaniu waloryzacji brano oczywiście pod uwagę inflację oraz wzrost płac tych, którzy na co dzień zasilają państwowy budżet. Jak oficjalnie zapowiedzieli członkowie rządu, w nowym roku emerytury oraz renty wzrosną o 3,26%. W przełożeniu na konkretne kwoty da to podwyższenie świadczeń o ok. 33 zł brutto. W skali rocznej da to więc prawie 400 zł. Chociaż mogłoby się to wydawać niewiele, dla tych, którzy otrzymują najniższe emerytury, są to naprawdę spore pieniądze. Bez wątpienia nieco odciążą więc one domowe budżety najbardziej ubogich świadczeniobiorców.

Członkowie rządu o podwyższeniu emerytur oraz rent

- W przyszłym roku mamy zaplanowane blisko 7 mld złotych na waloryzację emerytur i rent - powiedziała w rozmowie z TVP w bezpośredni sposób Teresa Czerwińska, pełniąca funkcję minister finansów. Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie stara się więc kłaść coraz mocniejszy akcent na pomoc emerytom oraz rencistom. Przypomnijmy, że wyższe emerytury będą wypłacane od 1 marca 2019 roku. Większość świadczeniobiorców zgodnie zaznacza, że już nie może się doczekać podniesienia wysokości wypłacanych kwot. Krytycy polityki prowadzonej przez partię rządzącą zaznaczają za to, że Polsce wciąż daleko jednak pod tym względem do krajów Europy Zachodniej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koniec pieniędzy na 500 plus. Matki czują się oszukane, skończą się wypłaty
  2. Wicepremier rządu PiS szokuje. Żeby zrealizować chorą wizję zaryzykują nawet gigantyczne kary
  3. 500 plus odebrano 250 tys. dzieciom! To dopiero początek
  4. Kaczyński dostanie szału! Za te słowa Piotrowicz wyleci na bruk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News