Dramat, koszmar i rozpacz! Tragedia emerytów, ZUS ogłosił najgorsze możliwe wieści
Wiadomości Pikio - 14 Grudnia 2018

Dramat, koszmar i rozpacz! Tragedia emerytów, ZUS ogłosił najgorsze możliwe wieści

Emerytura w Polsce już dawno temu stała się tematem na pograniczu kontrowersji i tabu. Głodowe świadczenia seniorów przyprawiają już nie tylko o zawrót głowy, ale i lęk o własną przyszłość. Okazuje się, że zamiast zapowiedzianej poprawy, może być tylko gorzej.

Emerytura - czy młodzi ludzie mogą jeszcze na to liczyć? Wiele wskazuje na to, że nie. Sytuacja w jakiej znalazły się finanse Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest wręcz przerażająca. Już w tej chwili ZUS ma ogromne długi, a w perspektywie najbliższych lat będzie jeszcze gorzej. Eksperci nie mają żadnych złudzeń.

Emerytura to mrzonki. Zabraknie ponad 77 miliardów złotych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalną prognozę. Nie nastraja ona optymizmem. Według niej deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w przyszłym roku znacząco wzrośnie - powiększy się on od 3,3 mld, aż do 19,6 miliarda złotych. Instytucja ta nie jest w stanie sama udźwignąć takiej kwoty zadłużenia. Prognoza ta została skonstruowana przez departament statystyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na specjalną prośbę rządu, a konkretniej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Ministerstwa Finansów. Prognostycy określili wizje dotyczące lat 2019-2023. W najgorszej perspektywie może stać się tak, że w funduszu ZUS-u zabraknie aż 77 miliardów, które potrzebne będą do wypłaty emerytur. To oznacza poważną klęskę dla świadczeniobiorców.

Sami jesteśmy sobie winni, czyli jest nas zbyt dużo

Jak przekonują eksperci, problemy z wypłatami emerytur biorą się z powojennego wyżu demograficznego. Urodziło się wtedy tak dużo osób, że teraz nie ma komu zarabiać na ich świadczenia. Ludzie urodzeni w tamtym okresie, a konkretniej po 1948 roku, nie mieli prawa do do wcześniejszych emerytur, a także do obniżenia ustawowego wieku emerytalnego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Prognostycy przewidzieli trzy warianty na nadchodzące lata. W zależności od tego który z nich się spełni, możemy zetknąć się z mniejszymi bądź większymi problemami finansowymi. Wariant optymistyczny zakłada, że deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w przyszłym roku wyniesie "jedynie" 41,2 miliarda złotych, a jego wzrost do 2023 roku wyniesie zaledwie o 3,3 miliardy. Wówczas w 2023 roku będziemy mieli do czynienia z długiem o wartości 44,4 mld zł.

Wariant pośredni – według niego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaliczy wzrost deficytu o około 9,6 mld zł (z 48,65 miliarda złotych w 2019 roku, aż do 58,1 miliarda złotych w roku 2023).

Wariant pesymistyczny - zdaniem ekspertów deficyt ZUS-u w przeciągu pięciu lat skoczy z 57,6 miliarda złotych aż do 77,3 miliarda złotych. Będzie to różnica aż 19,6 miliarda, czyli różnica niosąca za sobą poważne problemy.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOK na spotkaniu opłatkowym PiS! U boku Kaczyńskiego pojawił się niespodziewany gość
  2. Gdzie mieszka Kurdej-Szatan? To wszystko kosztowało majątek, Polacy zazdroszczą
  3. Z Dodą dzieje się coś strasznego! Przerażające ZDJĘCIA obiegają media
  4. Ojciec ostatecznie pogrąży Meghan Markle? Ujawnił gigantyczny skandal
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News