Pani Stefania ma 101 lat i walczy w sądzie o swoje prawo. Chcieli odebrać jej mieszkanie

Pani Stefania ma 101 lat i walczy w sądzie o swoje prawo. Chcieli odebrać jej mieszkanie Źródło: Screen/TVN24

Emerytura miała być dla niej czasem odpoczynku, tymczasem zamieniła się w prawdziwy koszmar. 101-letnia pani Stefania mimo wieku, całymi godzinami siedzi w sądzie i walczy o swoje prawo. Bezwstydnie chcieli jej odebrać mieszkanie.

Emerytura większości z nas kojarzy się z upragnionym czasem odpoczynku i relaksu, który należy się każdemu po wielu latach ciężkiej pracy. Któż by nie chciał w końcu odpocząć i nie musieć wstawać codziennie o tej samej porze, by wykonywać obowiązki zawodowe. Często jednak niestety ta cudowna wizja zostaje całkowicie zburzona przez nieprzewidywalne sytuacje. 

Tak stało się również w przypadku 101-letniej pani Stefanii, która po latach ciężkiej pracy, to zamieniła na regularne odwiedziny sądu. Wszystko przez oszusta, który chciał odebrać biednej seniorce mieszkanie, w którym żyła od kilkudziesięciu lat. Jej emerytura zmieniła się w prawdziwe piekło, nie zamierza jednak dać za wygraną i zapowiada dalszą walkę. 

Emerytura pani Stefanii zamieniła się w koszmar przez czyściciela kamienic

Pani Stefania spędziła w tym mieszkaniu ponad 50 lat swojego życia. Ma 101 lat i chciała cieszyć się spokojem, jej emerytura niestety zmieniła się w prawdziwy koszmar. Czyściciel kamienic 8 lat temu wyrzucił ją z lokalu i zamienił jej życie w piekło, seniorka jednak nie ma zamiaru dać za wygraną i z pomocą bliskich zgłosiła się z tą sprawą do sądu. 

- Jestem, że tak powiem, bardzo podekscytowana. Będą emocje na pewno - mówi w rozmowie z "TVN24". 

Nowy właściciel kamienicy myślał, że staruszka szybko się podda, a on z dnia na dzień dostanie puste mieszkanie.

- Powiedział, że ma takie doświadczenie, że ludzie to się chętnie za flaszkę wyprowadzają - opowiadania córka 101-latki. 

Tym razem jednak na pewno tak się nie stanie, pani Stefania bowiem ani przez moment nie pomyślała, by się poddać i zapowiada, że będzie walczyć o swoją godność tak długo, jak będzie trzeba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pani Stefania nie zamierza dać za wygraną. Będzie walczyć

Seniorka spędziła w tym mieszkaniu wiele lat i do tej pory nie może pogodzić się z tym, że już nigdy do niego nie wróci.

- Od dziecka byłam do dużych pomieszczeń przyzwyczajona. Balkon, wiosną pojawiały się wspaniałe bzy, które mi mąż posadził na podwórku - wspomina. 

Osiem lat temu rozpocząć się miało nękanie. Odcięto jej wodę, zablokowano wejście do domu, a z czasem zniknął także gaz. Nie miała wyjścia i opuściła lokal, teraz jednak  stawia właściciela kamienicy przed sądem. Jest przekonana, że mężczyzna ją oszukał i teraz sama chce go ścigać, bo prokuratura już dwukrotnie odmówiła śledztwa w tej sprawie. Choć kamienica została zburzona, a na jej miejscu znajduje się teraz biurowiec, kobieta obiecuje, że nie spocznie, dopóki nie usłyszy wyroku. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba
  4. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
  5. Wiadomość, która zbiła nas z nóg. Krystyna Janda w żałobie, nie żyje osoba, której zawdzięcza wszystko
  6. Mama zasnęła z 8-dniowym synkiem na rękach. Obudził ją przerażający krzyk męża

Źródło: TVN24

Następny artykuł