Ojciec Rydzyk żyje skromnie?
YouTube - Radio Maryja
Piotr Bernaciak - 10 Marca 2019

Przeżyjecie głęboki szok, Rydzyk żyje skromnie? Prawda o emeryturze o. dyrektora zwala z nóg

Emerytura jest tematem, który interesuje każdego Polaka, zwłaszcza jeśli chodzi o znane osoby. Ludzie są bardzo zainteresowani tym, ile na jesień życia od państwa otrzymują najbardziej znane osoby. Niespodziewane informacje dotyczące pieniędzy dla ojca Rydzyka, zwalają z nóg.

Emerytura ciekawi niemal każdego z nas. Wszyscy chcą wiedzieć, ile pieniędzy dostawać będą na jesień życia. Niektórzy chcą także poznać szczegóły dotyczące osób z pierwszych stron gazet. Niektóre informacje są wyjątkowo niespodziewane i wydają się być wręcz niemożliwe. Dowiadujemy się, że nie wszystkie ważne osoby cieszą się wysokim zasiłkiem od państwa.

Jedną z takich osób jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak się okazuje, wcale nie jest on człowiekiem, który może liczyć na duże kwoty przelewane co miesiąc. Jedna z bliskich współpracowniczek duchownego przekonuje wręcz, że Ojciec Dyrektor nie może liczyć na inne traktowanie niż każdy inny zakonnik pełniący swoją posługę w naszym kraju.

Ewa Chodakowska obraziła celebrytkę.Widzowie TVP nie mogli uwierzyć własnym uszom! Chodakowska tak obraziła celebrytkę, że ta się popłakała na wizjiCzytaj dalej

Emerytura Tadeusza Rydzyka nie jest wysoka

Lidia Kochanowicz pełni funkcję dyrektor finansowej fundacji Lux Veritatis, czyli fundacji blisko związanej z działalnością kontrowersyjnego duchownego. W wywiadzie dla magazynu "Do Rzeczy" postanowiła ona rozwiać wszelkie plotki na temat obecnego stanu majątkowego Tadeusza Rydzyka. Jej wypowiedź wywołała wielkie zdziwienie internautów oraz czytelników, którzy nie potrafią uwierzyć w przekazywane przez kobietę informacje.

- Ojciec dyrektor jak każdy zakonnik mieszka w klasztorze, ma swój skromny pokój, je posiłki w sali wspólnej, nie ma żadnego własnego domu ani w Polsce, ani na Lazurowym Wybrzeżu, ani nigdzie indziej, bo go nie może mieć - mówi Kochanowicz, przekonując czytelników, że ksiądz nie posiada wielkiego majątku, o którym często przypominają media w naszym kraju.

Kochanowicz postanowiła się odnieść także do tego, w jaki sposób o emeryturze Rydzyka mówią media.

- Jedyne, co dostaje, to emerytura, którą pobiera, ale ją też oddaje do zakonu. Kiedy więc dziennikarze czy politycy mówią, że ojciec dyrektor jest jednym z najbogatszych Polaków, lub wyliczają, ile pieniędzy dostaje – to albo nie wiedzą, co mówią, albo wiedzą, co mówią, i robią to celowo. Obie sytuacje są dla nich dyskwalifikujące, bo okłamują ludzi - przekonuje dyrektor finansowa.

Emerytura ojca Rydzyka trafia do zakonu

Media wielokrotnie przekonywały Polaków, że Tadeusz Rydzyk posiada ogromny majątek. Przypominano, że jakiś czas temu ksiądz otrzymał zasiłek w wysokości 750 tysięcy złotych, który pobrany został z pieniędzy podatników. Wiele osób wyrażało swoją złość i brak zgody na takie zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości, znanych z bliskiej współpracy z księdzem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jaka to melodia z NorbimWidzowie "Jaka to melodia" będą w szoku! Nikt nie wiedział tego o NorbimCzytaj dalej

Licznik pieniędzy, jakie kontrowersyjny kapłan otrzymał od państwa, wciąż bije. Opozycja przekonuje, że Tadeusz Rydzyk dzięki swojej współpracy z politykami otrzymał łącznie ponad 150 milionów złotych. Działania te niejednokrotnie są krytykowane przez społeczeństwo, nie wszyscy bowiem zgadzają się na finansowanie działania duchownego z Torunia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki!
  2. Mąż Joanny Liszowskiej to MILIONER ze Szwecji! Nie uwierzycie, czym się zajmuję
  3. Krystyna Janda nie wytrzymała: "IDĘ PO PÓŁ LITRA"
  4. Lidl i Biedronka zaorały pomysł rządu! Wyważanie otwartych drzwi
  5. Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie z Robertem. Posypały się gratulacje

Nowotwór jelita - wczesne objawyNowotwór jelita łatwo zignorować. Objaw 6 najczęściej lekceważymy, a można stracić zdrowie a nawet życieCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News