Dolnośląskie Archiwum X właśnie wyjaśniło wstrząsającą śmierć sprzed 3 lat. Mieszkańcy nie mogą uwierzyć

Dolnośląskie Archiwum X właśnie wyjaśniło wstrząsającą śmierć sprzed 3 lat. Mieszkańcy nie mogą uwierzyć

Emerytura nie starczała Zenonowi K. na spokojną starość. Dorabiający do świadczenia były policjant znany był z częstego awanturowania się. Po jednej z kłótni został brutalnie zamordowany. Bliscy ukryli ciało i zatarli poszlaki. Sprawę badało dolnośląskie Archiwum X. Dziś skazani usłyszeli wyroki.

Emerytura nie dawała Zenonowi K. szans na spokojne życie. Mieszkaniec Witostowic w województwie dolnośląskim imał się różnej formy dorobku. Prywatnie uchodził za człowieka nadużywającego alkoholu i wszczynającego awantury.

Emerytura i niekończące się spięcia. Jak mieszkańcy wyciszyli awanturniczego sąsiada?

Historię jego zabójstwa przytacza dziś "Fakt". Opinię publiczną szokuje brutalność i wyrachowanie bliskich, którzy uśmiercili niesfornego K.

Dziennik przypomina, że K. zniknął kilka lat temu zupełnie znienacka. Czytamy, że jego partnerka opowiadała wówczas, że "wyjechał". Sprawa nie została jednak zostawiona sama sobie. Siostra mężczyzny poprosiła o pomoc służby. Do tego stopnia, że w poszukiwania mężczyzny zaangażował się dolnośląski oddział Archiwum X.

Śledczy rozwikłali zagadkę "zaginięcia" człowieka. Okazało się, że partnerka K. i sąsiedzi uknuli brutalny spisek. 

Pewnego dnia Zenon K., starym zwyczajem, rozpoczął kolejną pijacką awanturę. Jego konkubina, również starym zwyczajem, wezwała sąsiada, Marcina K., by uciszył jej mężczyznę. Tym razem obaj nie chcieli odpuścić. Doszło do rękoczynów. Zenon K. został pobity, wręcz zatłuczony. Kilka godzin później Marcin K. wespół z kolegą powzięli jego zwłoki i zakopali w lesie.

Bliscy zamordowanego ustalili, że nikt nie wyjawi prawdy o zabójstwie. Partnerka utrzymywała, że jej partner wyszedł i wyjechał. Nie zgłosiła zaginięcia.

Sprawą zainteresowała się siostra "zaginionego". Czytamy, że wynajęła detektywa i jasnowidza. Po trzech latach udało się sprawę wyjaśnić. Rejon przeczesali agenci Dolnośląskiego Archiwum X.

We wtorek 23 kwietnia, tuż po Wielkanocy, sprawa zakończyła się pierwszym wyrokiem sądu. Zabójca Zenona K. usłyszał wyrok: 25 lat więzienia. Kary nie uniknęli też inni świadkowie zbrodni - konkubina, człowiek pomagający w ukryciu zwłok i jeszcze jeden sąsiad. Wyroki są nieprawomocne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News